Kocioł na pellet - czym się kierować przy wyborze podpowie Metal-Fach

Jesteśmy zdecydowani na ekologiczne ogrzewanie domu? Zatem czas wybrać najlepszy kocioł na pellet. Czyli na paliwo przyjazne dla ludzi i środowiska, a jednocześnie stosunkowo tanie. Ogrzewanie z pomocą pelletu jest efektywne, a przy tym wygodne. Poniżej Metal-Fach przedstawia charakterystykę kotłów i podpowiada, jaki model wybrać.


Kocioł na pellet - czym się kierować przy wyborze podpowie Metal-Fach


Kotły na pellet od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Jedną z przyczyn tego trendu jest bez wątpienia troska o środowisko i jakość powietrza, która zimą dramatycznie się obniża. Na pewno nie przyczynia się do tego ekologiczny pellet, który wytwarzany jest głównie z czystych odpadów drzewnych i pozbawiony sztucznych dodatków. Kotły, w których spalane jest to paliwo są nowoczesne i wyposażone w zaawansowane funkcje elektroniczne. Co więcej, możesz sterować nimi wygodnie z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.

Kocioł na pellet? Ale jaki?

Przed skorzystaniem z dobrodziejstw kotła C.O. na pellet należy wiedzieć, że w przypadku instalacji grzewczych nie ma gotowych, schematycznych rozwiązań. Aby ogrzewanie było efektywne i nie generowało niepotrzebnych kosztów dodatkowych, musimy wziąć pod uwagę następujące parametry nieruchomości:

  • powierzchnia budynku,
  • stopień ocieplenia i przepuszczalności ścian,
  • rodzaj instalacji,
  • grzejniki ścienne czy ogrzewanie podłogowe,
  • oczekiwania względem obsługi pieca,
  • oczekiwania względem paliwa — czy chcesz spalać wyłącznie pellet, czy także inne paliwa, np. ekogroszek.

Główną zaletą kotła C.O. na pellet jest fakt, że nie wymaga przyłącza do gazu ziemnego. Nie generuje też trudności na etapie usuwania odpadów - kurz drzewny doskonale sprawdzi się, jako nawóz na przydomowej działce. Samodzielny projekt instalacji i decyzja o wyborze kotła na pellet jest oczywiście niemożliwa bez udziału fachowców z branży grzewczej. METAL-FACH Technika Grzewcza na podstawie precyzyjnych pomiarów pomoże Ci w doborze urządzenia o konkretnej mocy, modelując przenikalność ścian i wyznaczając zapotrzebowanie na moc cieplną.

Kocioł na pellet - sposób działania?

Nowoczesny kocioł na pellet działa niemal automatycznie. Za dostarczanie opału do paleniska odpowiada podajnik, który montowany jest wraz z kotłem i zbiornikiem paliwa. Nie musisz martwić się każdorazowo ręcznym ładowaniem komory. Przez specjalne otwory dociera do środka powietrze pobierane z zewnątrz, a w wyniku cyrkulacji spaliny odprowadzane zostają do komina. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa. Ogrzana w tym procesie woda przekazywana jest do instalacji grzewczej, a następnie trafia do odbiorników ciepła zlokalizowanych na ścianie lub pod posadzką.

To w końcu na jaki kocioł na pellet się zdecydować?

Na pytanie o wybór konkretnego kotła na pellet nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Głównie dlatego, że każda nieruchomość ma inne wymagania czy możliwości, a zamieszkujące ją osoby oczekują konkretnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jednak bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży grzewczej możemy wskazać serię produktów z Eco Design i 5 klasą bezpieczeństwa ekologicznego — SEG PELLET. Odznaczają się one nowoczesnym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania. Te kotły na pellet, podobnie jak inne urządzenia grzewcze w tej klasie powstały z troski o środowisko oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Jeżeli chcesz kupić niezawodne kotły na pellet zapoznaj się z propozycjami METAL-FACH Technika Grzewcza. Kotły C.O. na pellet wyróżniają się zaawansowanymi układami mikroprocesorowymi oraz intuicyjnymi technologiami. Ich zastosowanie ma na celu zoptymalizowanie kosztów ogrzewania poprzez kontrolę temperatury, automatyczną zapalarkę czy inteligentną regulację spalania. Dla Twojej wygody są obsługiwane elektronicznie, z dowolnego miejsca na świecie. Co ważne, powyższe urządzenia możesz nabyć z dofinansowaniem w ramach akcji zakupu lub wymiany kotłów grzewczych na nowsze, wspierające ochronę środowiska.

źródło i zdjęcie: Metal-Fach

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT