Niskotemperaturowe grzejniki REGULUS®-system

Komfort cieplny w domu jest zależny od pracy instalacji grzewczej w całości, począwszy od produkcji ciepła, przez ewentualne magazynowanie, kończąc na emisji. Podczas budowy lub modernizacji budynku warto wiedzieć, ile godzin w ciągu doby i w jakich porach mieszkańcy korzystają z konkretnych pomieszczeń.

Niskotemperaturowe grzejniki REGULUS®-system

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w bilansie cieplnym domów coraz większy udział mają zyski ciepła. Szybka odpowiedź na ich pojawienie się oraz zminimalizowanie strat ciepła są głównymi elementami efektywnych energetycznie instalacji grzewczych.

Badania skandynawskich instytutów pokazują, że przy zastosowaniu grzejników efektywność ta rośnie o minimum 15% w porównaniu do ogrzewania podłogowego.

Wszystkie grzejniki REGULUS®-system znakomicie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła.

Dla ocieplonego domu są najlepszą alternatywą, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych sposobów ogrzewania. Zysk z ich zastosowania wynika z ich małej pojemności wodnej i małej masy własnej, a co za tym idzie minimalnej bezwładności cieplnej.

Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, a także daje możliwość szybkiego przerwania grzania w razie pojawienia się zysków ciepła. Całkowity brak grzania oznacza całkowity brak kosztu grzania.

Ogrzewanie grzejnikami REGULUS®-system daje możliwość relatywnie szybkiego podwyższenia temperatury powietrza w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach.

Szczególnie ta ostatnia cecha w naszej strefie klimatycznej - o przewadze okresów przejściowych (wiosna, jesień) - jest ważną zaletą. Grzejniki REGULUS®-system umożliwiają efektywną regulację indywidualną i strefową.

Więcej na www.regulus.com.pl

Źródło i zdjęcie: REGULUS®-system


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT