Najnowsza wersja PAROC® Calculus jest już dostępna

Paroc wychodzi z kolejną inicjatywą, aby projektantom i inżynierom instalacji pracowało się lepiej. Na stronie producenta dostępna jest już najnowsza aktualizacja programu PAROC® Calculus w wersji online. Dzięki dodanym funkcjom oraz uproszczonemu interfejsowi użytkownika, znana i ceniona wśród fachowców aplikacja umożliwia jeszcze bardziej szczegółowe obliczenia parametrów izolacji technicznych, przy jeszcze mniejszym nakładzie pracy.

Najnowsza wersja PAROC® Calculus jest już dostępna

Program PAROC® Calculus umożliwia zaprojektowanie energooszczędnych oraz ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań izolacyjnych dla zróżnicowanych zastosowań w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także instalacjach przemysłowych. Zakres zastosowań aplikacji obejmuje powierzchnie płaskie, rurociągi, kanały wentylacyjne, jak również zbiorniki powszechnie wykorzystywane w procesach przemysłowych.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania, oprócz kluczowych parametrów eksploatacyjnych instalacji, umożliwia również obliczanie strat cieplnych z zaworów i kołnierzy - zarówno tych izolowanych, jak i niezaizolowanych, które zwykle odpowiadają za znaczne ubytki energetyczne. Od teraz, w ramach kalkulacji projektanci mogą także wziąć poprawkę na potencjalne straty ciepła wynikające z mostków termicznych, jakie tworzą się w obrębie rurociągów oraz ciągów podwieszanych.

Bazując na normie PN-EN ISO 12241 Izolacja cieplna wyposażenia budynków i instalacji przemysłowych - Zasady obliczania, program pozwala m.in. określić wielkość strat ciepła z układu, temperaturę powierzchni, spadek temperatury czy punkt rosy w rurach, ciągach wentylacyjnych, zbiornikach przemysłowych, zaworach i kołnierzach. Narzędzie umożliwia przy tym łatwe wprowadzanie średnic rur i wymiarów ciągów za sprawą gotowych rozwiązań i elementów.

Warto podkreślić, iż dostępne na rynku programy obliczeniowe często oferują swego rodzaju balans pomiędzy maksymalną złożonością projektu, a prostą i intuicyjną obsługą. Użytkownicy programu PAROC® Calculus nie muszą jednak iść na żadne kompromisy, gdyż niezbędnych rachunków dokonają szybko i wygodnie, praktycznie na każdym urządzeniu, w oparciu o szereg szczegółowych danych.

W kalkulacjach można wziąć pod uwagę m.in. takie kwestie, jak rodzaj izolowanej powierzchni, jej wymiary czy materiał, z którego jest wykonana, a także czynniki środowiskowe - temperaturę zewnętrzną, średnią prędkość wiatru oraz wilgotność względną, wymienia Michał Nękanowicz, Doradca techniczny ds. współpracy z biurami projektowymi w firmie Paroc Polska. Całość obudowana jest zaś w bardzo czytelny i prosty w użyciu interfejs, który powinien przypaść do gustu każdemu projektantowi, dodaje.

Program PAROC® Calculus dostępny jest bezpłatnie na stronie producenta. Więcej informacji: https://www.paroc.pl/narzedzia-i-dokumenty/programy-kalkulacyjne.

źródło i zdjęcie: Paroc

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT