II Forum Operatorów Farm Wiatrowych "Razem lepiej"

W dniach 7-8 marca 2018 r. w Gdańsku odbędzie się II Forum Operatorów Farm Wiatrowych. Jest to największe wydarzenie w CEE poświęcone tematyce O&M lądowych farm wiatrowych.

II Forum Operatorów Farm Wiatrowych "Razem lepiej"

Presja ekonomiczna na energię wiatrową w Polsce trwa nadal, a wiele krajów odchodzi od FiT do systemów aukcyjnych bądź rezygnuje ze wsparcia. System wsparcia obecny w Polsce - system zielonych certyfikatów nie był właściwie zarządzany przez regulatora, co spowodowało dramatyczny spadek cen z 300 PLN/MWh do 50 PL/MWh obecnie (z momentami poniżej 25 PLN/MWh).

Napięcia finansowe zachęcają do zbadania kategorii eksploatacji i zarządzania farmy wiatrowej. Zwiększenie produkcji i dostępności, właściwe zarządzanie przychodami i ryzykami związanymi z handlem energią i zielonymi certyfikatami, zmniejszenie różnych wydatków operacyjnych to codzienne tematy dla większości operatorów i dostawców.

Biorąc pod uwagę sukces pierwszej edycji WFOF, która odbyła się w marcu 2017 r., w której wzięło udział ponad 120 uczestników reprezentujących ponad 60% mocy wiatrowej w Polsce, założyciele WFOF Adam Jaworski i Mariusz Milewski zdecydowali o przeprowadzeniu II edycji w 2018 r.

W 2018 r. postanowiono połączyć siły z PSEW w celu zwrócenia większej uwagi na rynek i uczynienia Forum wiodącym wydarzeniem poświęconym energetyce wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Program Forum dostępny na stronie https://wfof.eu/pl/

źródło: FOFW
zdjęcie: Pixabay

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT