Grupa Dantherm przejęła niemiecką firmę Aerial GmbH

Grupa Dantherm przejęła firmę Aerial GmbH z siedzibą w Hamburgu w Niemczech, będącą wiodącym producentem osuszaczy w Europie.

Grupa Dantherm przejęła niemiecką firmę Aerial GmbH

Aerial to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży osuszania, którą tworzy prężnie działający czterdziestoosobowy zespół pracowników w działach sprzedaży, rozwoju i produkcji. Głównymi klientami Aerial są firmy działające w sektorze budowlanym, usuwania skutków powodzi, zarządzania gospodarką wodną oraz chłodzenia i klimatyzacji.

Przejęcie firmy Aerial jest kolejnym krokiem w ekspansywnej strategii grupy Dantherm, poprzedzonym przejęciem Calorex Heat Pumps Ltd. w Wielkiej Brytanii, Schönmann AG w Szwajcarii, grupy Master Climate Solutions z oddziałami we Włoszech, Polsce, Rosji, Hiszpanii i w Chinach, oraz firmy Water Surveillance w Danii.

Torben Duer, CEO Grupy Dantherm podkreśla: Dzięki przejęciu firmy Aerial staliśmy się liderem w branży osuszaczy i technik osuszania, poszerzając tym samym naszą dotychczasową ofertę. Rynek niemiecki jest dla nas bardzo ważny, dlatego widzimy wiele nowych możliwości, które niesie za sobą połączenie z firmą Aerial w kontekście obecności na tamtejszym rynku oraz oferty produktowej dla obecnych oraz przyszłych partnerów i klientów w Europie.

Karsten Meier, właściciel firmy Aerial: Cieszę się, że Dantherm jest nowym właścicielem Aerial. Zyskaliśmy nowe możliwości rozwoju zarówno na rynku niemieckim, jak i poza nim. Założyłem firmę Aerial ponad 25 lat temu, teraz mamy możliwość rozwoju technologii osuszania w grupie Dantherm.

Aerial i Dantherm będą nadal działać na rynku jako dwie niezależne marki, wspierając się wzajemnie i wykorzystując swoje doświadczenia rynkowe. Nadal też będą dostarczać klientom i partnerom wysokiej jakości produkty.

źródło i zdjęcia: Dantherm


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT