WATEC Israel. Współpraca polsko-izraelska branży wod-kan

Dokładnie dekadę temu w Izraelu powstała koncepcja utworzenia forum, które umożliwiłoby profesjonalistom i innowatorom z branży wod-kan z całego świata wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z obecnymi i przyszłymi trendami w sektorze technologii wodnych. WATEC Israel to trzydniowe targi, które odbywają się co dwa lata w Tel Awiwie w Izraelu w Tel Aviv Convention Center.

WATEC Israel. Współpraca polsko-izraelska branży wod-kan

Branża wod-kan w Polsce jest żywo zainteresowana izraelskimi rozwiązaniami technologicznymi i systemowymi, które pozwalają na oszczędność wody. Po owocnej wymianie międzynarodowych doświadczeń na kongresie ENVICON Water w Bydgoszczy, teraz Polacy pojadą do Izraela.

Izraelskie technologie wodne na targach WATEC Israel

Tegoroczna edycja targów WATEC odbędzie się w dniach 12-14 września. WATEC to jedno z największych spotkań branży wodno-ściekowej w tej części świata. Prezentują się na nim przede wszystkim tamtejsze firmy oferujące technologie dla uzdatniania, przesyłania, monitoringu oraz zarządzania wodą.

Tematem przewodnim targów jest ochrona ograniczonych zasobów wodnych i minimalizacja strat przesyłowych. Nowością będą też tematy związane z efektywnym gospodarowaniem zasobami wodnymi, a także z cyberbezpieczeństwem i zagrożeniem terrorystycznym przy zarządzaniu infrastrukturą krytyczną.

Zainteresowanie branży wod-kan w Polsce

Podczas tegorocznego kongresu ENVICON Water, organizatorzy - firma Abrys oraz Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" - postanowili podkreślić międzynarodowy wymiar imprezy. Swoimi doświadczeniami ze słuchaczami podzielili się m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz organizacji EurEau. Do uczestnictwa w obradach zaproszono także reprezentantów ambasad: norweskiej i izraelskiej.

Panel był szczególnie ważny nie tylko ze względu na nowinki technologiczne, którymi mogą pochwalić się izraelskie przedsiębiorstwa, ale i z uwagi na sposób zarządzania słodką wodą. Jak podkreślili organizatorzy kongresu, Polska ma zasoby słodkiej wody porównywalne do Egiptu czy Syrii, dlatego konieczne jest racjonalne nimi gospodarowanie.

Izrael to jeden z niewielu krajów, który mimo ograniczonych zasobów wodnych stał się wodną potęgą w regionie. Wszystko to osiągnięto dzięki edukacji, inteligentnym zarządzaniu wodą i przede wszystkim wdrażaniu innowacyjnych technologii, które z powodzeniem przyjmują się też w Polsce. Przykładem mogą być chociażby izraelskie rozwiązania wykorzystywane w Katowickich Wodociągach, o których na kongresie ENVICON Water opowiadał Mariusz Pluta.

Targi WATEC 2017 - wyjazd z Polski

Podobnie jak dwa lata temu firma Abrys organizuje wyjazd studyjny do Izraela. W dniach 9-16 września grupa z Polski będzie uczestniczyła zarówno w targach WATEC 2017, jak i będzie mogła zobaczyć najważniejsze instalacje na terenie Izraela związane z gospodarką wodno-ściekową i gospodarką odpadami. W ramach wyjazdu zaplanowano także zwiedzanie i zaznajamianie się z kulturą Izraela.

źródło: Portalkomunalny.pl
zdjęcie:

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT