Nowy cykl poradnikowy Paroc dla projektantów

Systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne pełnią ważną rolę w kontekście efektywności budynków. Aby swoje zadania spełniać optymalnie, przewody, kanały i urządzenia wymagają odpowiedniej izolacji. W prawidłowym projektowaniu i doborze rozwiązań pomaga Paroc. Czołowy producent izolacji technicznych dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych rusza z nowym, 5-częściowym poradnikiem technicznym dla projektantów i inżynierów instalacji.

Nowy cykl poradnikowy Paroc dla projektantów

Nowy poradnik Paroc powstał z myślą o profesjonalistach, którzy poszukują praktycznych informacji i fachowych porad w kwestii odpowiedniej izolacji systemów instalacyjnych. Prezentowane zagadnienia zainteresować mogą zarówno architektów, projektantów i inżynierów instalacji, jak również pracowników kadr zarządzających czy służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych, którzy pragną zwiększyć efektywność procesów.

W skład cyklu wejdzie pięć rozdziałów poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z pracą instalacji. Rozdział pierwszy, który można już pobrać ze strony Paroc, wprowadza czytelników w teorię izolacji technicznych, omawiając najważniejsze pojęcia i parametry. Eksperci techniczni Paroc wyjaśniają m.in., rolę instalacji i wskaźnika energii końcowej w ocenie jakości energetycznej budynku, a także podpowiadają jak dobrać izolację do konkretnego rodzaju i temperatury powierzchni.

Kolejne części poradnika, publikowane w każdy poniedziałek września na stronie Paroc Polska, poświęcone zostaną odpowiednio izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej, akustycznej i przeciwpożarowej. Fachowcy znajdą w nich m.in. porady:

  • jak obliczać właściwą grubość izolacji;
  • jak wymiarować izolację tak, aby zabezpieczyć instalacje przed kondensacją pary wodnej;
  • na jakie niuanse prawne uważać, projektując przewody zabezpieczane ogniowo;
  • jak oceniać i porównywać parametry akustyczne materiałów, również tych o identycznej klasie pochłaniania dźwięku.

Pierwszy rozdział poradnika do pobrania na stronie Paroc Polska.

źródło i zdjęcie: Paroc

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT