Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura. Idealne rozwiązanie dla alergików

Przez lekarzy alergia nazywana jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Nic dziwnego, skoro według różnych danych aż 60% populacji państw wysokorozwiniętych cierpi na różnego rodzaju alergie, które są powodowane głównie zanieczyszczeniem powietrza. Na szczęście nasze czasy to również stulecie wysokorozwiniętej technologii, która jest w stanie poprawić komfort życia osób dotkniętych alergią. Nowoczesne oczyszczacze powietrza są w stanie zapewnić w domu oazę spokoju wolną od alergenów.

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura. Idealne rozwiązanie dla alergików

Alergolodzy podają wiele metod usuwania z powietrza niebezpiecznych dla zdrowia czynników uczulających. Podstawowym jest oczywiście regularne wietrzenie pomieszczeń, zwiększenie częstotliwości prania pościeli, odkurzanie itp. Innymi słowy chodzi o wyeliminowanie z powietrza kurzu, bo właśnie na nim znajdują się odchody roztoczy, które są główną przyczyną alergii. Wszystkie te zabiegi wymagają zaangażowania, a więc czasu (którego w naszym dynamicznym życiu jest zbyt mało) i często muszą być wspierane przez różnego rodzaju lekarstwa. Nowoczesne oczyszczacze powietrza są mniej znanym, a niezwykle skutecznym narzędziem, dzięki któremu można zapewnić wysokiej jakości powietrze w swoim najbliższym otoczeniu, a więc w domu.

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura charakteryzuje się wielostopniową filtracją powietrza. Dzięki siedmioetapowej pracy usuwa on niemal 99,9 % różnych, szkodliwych dla zdrowia cząstek zawieszonych w powietrzu. Pierwszą barierą, przez którą przepuszczane jest powietrze, to filtr EPS iAIR. Filtr ten zbudowany jest z gęstej siatki aluminiowej i wysokiej jakości bawełny.

Jego zadaniem jest usuwanie większych i mniejszych, widocznych gołym okiem, zanieczyszczeń tj. włosy, kurz czy drobny brud. Przefiltrowane w ten sposób powietrze trafia na kolejną barierę - filtr HEPA iAIR, który jest odpowiedzialny za skuteczne wyeliminowanie mikrocząsteczek alergenów, pyłków, roztoczy, drobin kurzu, zarodników pleśni oraz elementów włókien. Trzeci filtr iAIR z aktywnym węglem odpowiada za neutralizację zapachów, usunięcie organicznych związków chemicznych (formaldehydu, benzenu, ksylenu, TVOC) ewentualnie dymu papierosowego. Filtr z aktywnym węglem został wzbogacony o aktywne jony srebra. Cząsteczki srebra w zetknięciu z mikroorganizmami, blokują enzymy pomocne w namnażaniu drobnoustrojów i w ten sposób doprowadzają do ich likwidacji. Filtr węglowy zbudowany jest z sita o otworach w kształcie plastra miodu. W trakcie pracy oczyszczacza, na skutek podwyższonej temperatury zostaje aktywowany zeolit, który wypełnia otwory, tworząc szczeliny o silnej zdolności absorpcyjnej. Właściwości zeolitu pozwalają blokować cząsteczki większe od szczelin (por) i przepuszczać cząsteczki mniejsze, takie jak woda czy gaz molekularny.

Praca trzech omówionych filtrów wspomagana jest przez lampę UV. Promieniowanie UV posiada właściwości antybakteryjne oraz skutecznie rozkłada elementy organiczne i substancje toksyczne tj. benzen czy amoniak. Promienie UV potrafią zniszczyć strukturę molekularną DNA czy RND drobnoustrojów i zniszczyć  bakterie. W trakcie swojej pracy oczyszczacz wytwarza 10 mln ujemnych jonów wodoru i tlenu na sekundę. Jony te w środowisku medycznym nazywane są "witaminami w powietrzu". Ich nazwa nie jest przypadkowa. Jony usuwają z powietrza wirusy, bakterie roztocza oraz alergeny. Możemy śmiało powiedzieć, że dzięki  siedmioetapowemu procesowi filtracji i jonizacji powietrza oczyszczacz Rotenso Piura dezynfekuje otoczenie.

O jakości powietrza w domu urządzenie poinformuje nas samo. Posiada ono bowiem wbudowane mikrochipy, które automatycznie monitorują jakość powietrza, kolorowymi diodami sygnalizują o dobrej, średniej czy złej jakości. Po jego oczyszczeniu urządzenie automatycznie przechodzi w tryb oszczędny, natomiast jeśli jakość powietrza jest zła będzie kontynuowało oczyszczanie. Dzięki temu nie musimy pamiętać o włączaniu i wyłączeniu tego inteligentnego urządzenia. Zresztą sterowanie oczyszczaczem Piura zarówno manualne, jak i za pomocą pilota jest niezwykle intuicyjne.

Oczyszczacz powietrza jest kompaktowy i lekki, a jego minimalistyczne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Zalecany do stosowania przez alergików. Nadaje się również do zastosowania w pokoju dziecka, które szczególnie mocno narażone jest na działanie alergenów. Oczyszczacz jest także dobrym urządzeniem dla osób, które cenią wysoki komfort. Piure pomaga pozytywnie wpływa na metabolizmowi i poprawia odporność ludzkiego organizmu, co przekłada się na samopoczucie. Ze względu na wspomniane właściwości te niewielkie i ciche urządzenia coraz częściej wstawiane są do biur, restauracji, czy wysokiej klasy hoteli.

źródło i zdjęcie: ThermoSilesia

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT