Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso

Najważniejszymi właściwościami nowoczesnych klimatyzatorów jest zdolność chłodzenia, grzania, a także uzdatniania powietrza. Podejmując decyzję zakupową dotyczącą marki klimatyzatora warto zapoznać się z oferowanymi przez jednostkę rozwiązaniami odpowiadającymi za usunięcie z powietrza kurzu, grzybów, bakterii czy nawet bakterii, wirusów i alergenów.

Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso

Odpowiednio dobrane filtry wpłyną na jakość powietrza wychodzącego z klimatyzacji, co bezpośrednio przełoży się na samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Obecnie niemal każdy klimatyzator wyposażony jest w podstawowy filtr, oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń stałych i ciekłych. Normom stają się filtry wyłapujące z powietrza kurz. Poniżej postaramy się opisać technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso.

Filtr Cold Nano iAIR

Filtry katalityczne mają za zadanie usunąć z powietrza nieprzyjemne zapachy (np. dymu papierosowego) oraz szkodliwe związki organiczne i lotne cząsteczki formaldehydu. Zbudowany z wielowarstwowej powłoki i włókna filtr wyłapuje ponad 90 procent alergenów w ciągu 2,5 godziny.

Filtr antybakteryjny HEPA iAIR

Celem stosowania tego typu filtrów jest dezynfekcja powietrza. Filtr jest wykonany ze szkła spiekanego, które gwarantuje filtrację powietrza przez pory wielkości 0,3 µm. Dodatkowym atutem tej "zapory" jest wykorzystanie enzymów, które "żywiąc" się brudem trwale go usuwają. Filtr likwiduje większość zanieczyszczeń mechanicznych. Dezynfekuje powietrze z komór.

źródło i zdjęcie: THERMOSILESIA

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT