Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

Nowa pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR to innowacyjne urządzenie, które do produkcji ciepła wykorzystuje całkowicie darmowe źródło energii - powietrze. Dzięki temu pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania budynku. Latem pompę Logatherm WPL AR można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń

Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

Poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii nie tylko chronimy środowisko naturalne, ale też…swój portfel! Dlatego przy budowie domu lub rozbudowie istniejących instalacji grzewczych warto pomyśleć o zastosowaniu urządzeń, które wykorzystują darmowe źródła energii. Najnowsza innowacja marki Buderus to pompa ciepła Logatherm WPL AR,  która do produkcji energii cieplnej wykorzystuje powietrze. Prace nad nią zaowocowały aż pięcioma patentami, do jej budowy wykorzystano unikalne materiały konstrukcyjne i zastosowano nowoczesne elementy regulacyjne układu chłodniczego.

Możliwość indywidualnej konfiguracji

Pompa ciepła składa się z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego. Moc jednostki zewnętrznej można dostosować w zależności od indywidualnego zapotrzebowania użytkowników budynku na ciepło i ciepłą wodę. Dostępne są urządzenia o mocy: 6, 8, 11 i 14 kW.  Do indywidualnych potrzeb dostosować można także moduł wewnętrzny, oferowany w czterech opcjach: do montażu naściennego lub w kompaktowej wersji stojącej "Tower" z zasobnikiem wody użytkowej. Wybrane moduły wewnętrzne mogą być integrowane z kotłem grzewczym lub instalacją solarną, co umożliwia ustalenie bardzo indywidualnej konfiguracji całego systemu odpowiadającej potrzebom użytkownika.

Wysoka wydajność w szerokim zakresie temperatur

Logatherm WPL AR to niezwykle wydajne rozwiązanie: współczynnik COP (opisujący efektywność pracy urządzenia) przy temperaturze powietrza zewnętrznego +7 stopni Celsjusza wynosi nawet 5*. Oznacza to, że z jednej jednostki energii elektrycznej  pompa może wytworzyć aż 5 jednostek ciepła, które ogrzeją dom. Urządzenie zostało przygotowane do funkcjonowania w klimacie skandynawskim, dlatego pracuje efektywnie w całym zakresie temperatur pracy, tj. aż do - 20 stopni Celsjusza.

Funkcja chłodzenia i niski poziom hałasu

Dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego, latem pompę ciepła można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń. Kolejnym atutem urządzenia jest niski poziom hałasu, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania. Okresowo poziom ten można jeszcze bardziej obniżyć w trybie "Silent mode".

Zaawansowana automatyka i moduł internetowy w standardzie

Pompa ciepła posiada też w standardzie wbudowany moduł do komunikacji przez internet, co umożliwia jej zdalne sterowanie przy użyciu smartfona czy tabletu. Moduł wewnętrzny pompy ciepła wyposażony jest też w jednostkę sterującą HMC 300. To najnowszy regulator do pomp ciepła, który można rozbudowywać o inne moduły automatyki EMS Plus Buderus. Dzięki nim pompa ciepła może obsługiwać do 4 obiegów grzewczych, sterować instalacją basenową i solarną.

Pompa ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL AR:

  • funkcja grzania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody;
  • modulowana moc grzewcza, dzięki technologii inwerterowej;
  • wysoka efektywność, współczynniki COP > 4,0**;
  • wbudowany moduł internetowy;
  • mała masa, modułowa budowa;
  • dwa zawory elektroniczne, modulowana prędkość wentylatora,
  • nowy regulator HMC 300, współpracujący z automatyką EMS plus, obsługa do 4 obiegów grzewczych, sterowanie podgrzewaniem basenu lub instalacją solarną,
  • zakres temperatur pracy powietrza od -20oC,
  • maksymalna temperatura zasilania instalacji do +60oC,
  • opatentowany system odmrażania SSD zapewniający oszczędność energii potrzebnej do odmrażania.

źródło: Bosch
zdjęcie: Buderus

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT