Bezpieczna instalacja gazowa z zaworami kulowymi Grupy Armatura

Zawór gazowy jest jednym z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnej. Od jego niezawodności i szczelności zależy prawidłowy przepływ gazu. Ma on także kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danego obiektu, gdyż pozwala na szybkie odcięcie gazu w sytuacji awaryjnej. Decydując się na wybór tak ważnego akcesorium montażowego, należy brać pod uwagę tylko produkty najwyższej jakości.

Bezpieczna instalacja gazowa z zaworami kulowymi Grupy Armatura

Typ i rozmiar zaworu gazowego należy dostosować do rodzaju posiadanej instalacji oraz parametrów przepływu gazu w obiekcie. Grupa Armatura oferuje zawory kulowe, które funkcjonują w oparciu o prosty, niezawodny mechanizm. Znajdująca się w korpusie kula, poruszana przy pomocy uchwytu, inicjuje lub odcina przepływ gazu. Sterowanie jego dopływem jest więc nieskomplikowane i bezpieczne.

Nowe zawory kulowe gazowe są bardzo proste w obsłudze - ich zamknięcie odbywa się przez obrót trzpienia o 90 stopni w prawo (uchwyt prostopadle do korpusu), zaś otwarcie przez obrót o 90 st. w lewo (uchwyt równolegle do korpusu). Po położeniu uchwytu można zatem ocenić, czy zawór jest otwarty czy zamknięty. Wytrzymałość w służbie bezpieczeństwa

Od szczelności i niezawodności działania armatury instalacyjnej zależy bezpieczeństwo jej użytkowników. Najwyższy poziom szczelności zaworów Grupy Armatura gwarantują dwie gumowe uszczelki znajdujące się w trzpieniu oraz dwie niezależne teflonowe uszczelki w kuli. Na prawidłowe funkcjonowanie zaworu wpływ ma także perfekcyjne wykonanie kuli.

W zaworach kulowych Grupy Armatura wykorzystano kule mosiężne, które poddawane są procesowi chromowania i niklowania oraz szlifowania proszkiem diamentowym. Zapobiega to powstawaniu korozji na ich powierzchni. Niezwykle wytrzymały musi być również uchwyt zaworu, dlatego Grupa Armatura montuje uchwyty stalowe, poddawane wcześniej procesowi niklowania.

Grupa Armatura kontroluje jakość zaworów na każdym etapie produkcji. Wszystkie korpusy są sprawdzane ciśnieniowo podczas montażu na liniach produkcyjnych. Procedura kontrolna zakończona jest próbami skręcania, zginania i szczelności. Takie same wymogi spełniają pozostałe akcesoria instalacyjne Grupy Armatura, np. obecne od niedawna na rynku zawory grzejnikowe stosowane do centralnego ogrzewania.

Zawór gazowy to element instalacji na którym nie można oszczędzać – od niego zależy bezpieczeństwo użytkowników. Pod uwagę należy brać tylko produkty najwyższej jakości. Proste w obsłudze, wytrzymałe i niezwykle szczelne zawory kulowe Grupy Armatura sprawdzą się w różnych typach instalacji gazowych i będą nam służyć przez wiele lat.

źródło i zdjęcie: ARMATURA KRAKÓW


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT