Innowacyjne rozwiązania OSRAM na targach Light+Building 2014

Największa światowa impreza w branży oświetleniowej, elektrotechnicznej oraz automatyki domów i obiektów odbędzie się w dniach 30 marca - 4 kwietnia we Frankfurcie nad Menem. Zwiedzający będą mogli poznać zastosowania produktów firmy OSRAM. Jedną z ważniejszych nowości będzie lampa LED Superstar - pierwszy zamiennik LED tradycyjnej żarówki o mocy 40 W produkowany w Niemczech.

Innowacyjne rozwiązania OSRAM na targach Light+Building 2014

Klasyczny kształt lampy LED Superstar i standardowy trzonek pozwalają na bezpośrednią wymianę tradycyjnych źródeł światła bez zmiany opraw i ingerencji w instalację elektryczną. Zużywając zaledwie 6,5 W pozwala na ograniczenie wydatków na energię elektryczną nawet do 90%. Lampa może współpracować z regulatorami strumienia świetlnego, jej trwałość sięga nawet 25 lat, a producent udziela na nią 4-letniej gwarancji.

Kolejnym ważnym punktem ekspozycji OSRAM będzie technologia OLED. Jako przedsmak jej zastosowań w oświetleniu ogólnym, firma zaprezentuje niebanalną wiszącą oprawę wyposażoną w 16 prostokątnych paneli OLED. Została ona zaprojektowana przez Wernera Aisslingera, okrzykniętego niedawno przez magazyn Architektur&Wohnen "Projektantem roku 2014". Ponadto będzie można zobaczyć nową generację panelu Orbeos OLED (65 l/w), która już przekroczyła wartości typowe dla lamp energooszczędnych.

Instalatorów z pewnością zainteresuje moduł Prevaled Flex Linear, który ułatwia i przyspiesza produkcję opraw oświetleniowych LED. Dzięki temu, że jest dostępny w formie rolki o długości 28 metrów, można go dociąć do żądanego rozmiaru i błyskawicznie zamontować w oprawie. Z kolei oprawa Arktika-P Biolux tworząca efekt "sztucznego nieba" będzie wizytówką firmy w zakresie oświetlenia przestrzeni biurowych. Zgodnie z zegarem biologicznym człowieka, rano najlepiej pobudza nas do działania chłodniejsza barwa światła, a cieplejsza, podobna do wytwarzanej podczas zachodu słońca - działa uspokajająco. Arktika-P Biolux wykorzystuje tę zależność pozwalając na płynną regulację natężenia oświetlenia (strumienia świetlnego) i barwy światła. Arktika-P Biolux firmy OSRAM została nagrodzona w lutym "iF Design Award" - prestiżowym wyróżnieniem w dziedzinie wzornictwa.

źródło i zdjęcie: OSRAM

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT