Ruszyła III edycja Europejskich Słonecznych Dni!

W  Polsce już po raz trzeci organizowana jest kampania Europejskie Słoneczne Dni, a w Europie trwa już od 2002 r. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 1 - 19 maja 2013 r. na terenie całej Polski i całej Europy. Koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, a udział w niej może wziąć każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Ruszyła III edycja Europejskich Słonecznych Dni!

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju  rynku mikroinstalacji w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać też, tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy "słonecznych dachów".

Celem kampanii Europejskie Słoneczne Dni jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych.

Koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 r. W Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki - Janusz Piechociński, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Małgorzata Skucha, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki - Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezydent Torunia - Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie - ponad pół miliona. Podczas "słonecznych wydarzeń" organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

Rejestracja organizatorów słonecznych dni trwa do końca lutego!

Więcej informacji na temat Europejskich Słonecznych Dni na stronie www.slonecznedni.pl.

Galeria zdjęć z poprzednich dwóch edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni dostępna na stronie http://www.slonecznedni.pl/galeria.

źródło i zdjęcie: IEO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT