Unikalny system alarmowy integrowany z szybą

Nowatorskie rozwiązanie w postaci alarmu ukrytego w szkle oferuje firma GLASSOLUTIONS Saint-Gobain. Ponieważ szyba jest elementem najsłabszym, okno pokonywane jest przez jej wybicie i obrócenie klamki. Pętla alarmowa SGG Securit Alarm zamienia szybę w skuteczny czujnik alarmowy.

Unikalny system alarmowy integrowany z szybą

Z policyjnych statystyk wynika, że ponad 80% włamań następuje po sforsowaniu okien. Dlatego wymagają one największej uwagi przy tworzeniu systemu zabezpieczeń. Dzięki umieszczeniu na hartowanej szybie obwodu SGG Securit Alarm intruzi zostaną odstraszani zanim wejdą do pomieszczeń.

W stolarce znajdującej się na parterze najczęściej stosowane są zestawy szyb antywłamaniowych w klasach P4. Przez dłuższy czas stawiają one opór próbom naruszenia za pomocą narzędzi. Warto jednak pamiętać, że nawet takie szyby nie stanowią przeszkody nie do przebycia. Włamywacze zyskują czas potrzebny na niezakłócone forsowanie okien wybierając te, które są dobrze ukryte na tyłach budynku. Ich celem mogą być też przeszklone drzwi tarasowe od strony ogrodu.

Warto zatem wzbogacić zabezpieczenia mechaniczne o unikalny system alarmowy w postaci obwodu elektrycznego, umieszczonego w dyskretny sposób na szybie. W przypadku stłuczenia hartowanej szyby obwód zostaje przerwany i następuje uruchomienie alarmu. SGG Securit Alarm podłączyć można do każdego systemu alarmowego, rezygnując ze standardowych czujek.

Unikalny system alarmowy integrowany z szybą

Odpowiednie zestawy szybowe czy antywłamaniowe okucia są barierą, której przełamanie może być w pewnych sytuacjach kwestią czasu i sprzyjających okoliczności. Szyby o klasie antywłamaniowej P4 są w stanie wytrzymać kilka uderzeń pięciokilogramowym młotem, jednak ich funkcją jest przede wszystkim opóźnianie włamania.

SGG Securit Alarm łączy własności hartowanej szyby antywłamaniowej z elektronicznym alarmem. Na hartowane szkło SGG SECURIT w dowolnym pakiecie szybowym nadrukowywany jest techniką sitodruku metalowy obwód, podłączany do zasilania i alarmu. W przypadku rozbicia takiej szyby, bez względu na miejsce uderzenia, rozpada się ona równomiernie na drobne, nieostre kawałki. Wynikiem tego jest przerwanie obwodu i natychmiastowe uruchomienie alarmu.

Szyba jako skuteczny czujnik alarmowy - SGG Securit Alarm - GLASSOLUTIONS Saint-GobainZaletą takiego rozwiązania, w porównaniu do wewnętrznych czujników alarmowych, jest sygnalizowanie zdarzenia jeszcze przed wejściem włamywacza do budynku. SGG Securit Alarm w postaci szyby laminowanej może zastąpić kraty, okiennice czy wewnętrzne czujniki ruchu. Jest wówczas podwójnie funkcjonalnym elementem zabezpieczenia domu.

Estetyka rozwiązania SGG Securit Alarm sprawia, że jego istnienie jest niemal niedostrzegalne. Obwód umieszczany jest w jednym z narożników okna i w żaden sposób nie ogranicza widoczności. Małe rozmiary i kształt przypominający zwykły znak graficzny sprawiają, że niedoświadczony włamywacz nawet nie będzie świadomy istnienia zabezpieczenia.

Sensory SGG Securit Alarm, w przeciwieństwie do tradycyjnych, pasywnych czujników zbicia szyby, reagują jedynie na rzeczywiste próby włamania. Wyeliminowana jest możliwość uruchomienia alarmu pod wpływem wibracji wywołanych ruchem ulicznym lub przez domowe zwierzęta. Dzięki całkowitemu zespoleniu ze szkłem niemożliwy jest jego demontaż. Położenie obwodu pomiędzy szybami lub pod warstwami folii PVB w przypadku pojedynczej szyby zapobiega jego uszkodzeniu.

Oferowana pętla alarmowa pozwala na stworzenie unikalnego systemu alarmowego zintegrowanego z szybą, który może być wykorzystywany nawet w obiektach o podwyższonym standardzie zabezpieczeń, jak sklepy jubilerskie, komisariaty policji czy nawet banki. Mimo miniaturowej formy i wysokiej estetyki rozwiązania, SGG Securit Alarm posiada profesjonalną klasę zabezpieczenia SA3.

źródło i zdjęcia: GLASSOLUTIONS Saint-Gobain

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT