Oszczędzaj energię dzięki inteligentnemu chłodzeniu

Podczas letnich upałów chętnie korzystamy z klimatyzatorów. To coraz bardziej popularne urządzenia spotykane nie tylko w biurach czy centrach handlowych, ale także w prywatnych domach. Czy możemy obniżyć zużycie energii pobieranej przez klimatyzator za pomocą okna?

Oszczędzaj energię dzięki inteligentnemu chłodzeniu

Inteligentna klamka okienna

Specjaliści z firmy LARS stworzyli specjalną klamkę okienną (AURATON H-1), wyposażoną w czujnik położenia. Gdy okno zostanie uchylone lub otwarte, urządzenie natychmiast wyśle odpowiedni sygnał drogą radiową do odbiornika (AURATON RTH) zamontowanego przy klimatyzatorze, który następnie czasowo wyłączy system chłodzenia. Jeśli ponownie zamkniemy okno, klimatyzator z powrotem zostanie uruchomiony.

Klamka rozpoznaje aż cztery stany okna: zamknięte, rozszczelnione, uchylone, otwarte i jest dostępna w czterech kolorach do wyboru: biały, brązowy, srebrny, ciemnosrebrny. Urządzenie jest niezwykle energooszczędne - na jednej baterii może pracować stale nawet przez 20 lat. Komunikacja między klamką a odbiornikiem odbywa się bez zakłóceń na stabilnej częstotliwości 868 MHz. Obydwa modele działają w oparciu o innowacyjną technologię LMS, dzięki czemu są niezawodne i mogą służyć nam przez długie lata.

Warto dodać, że AURATON H-1 posiada również inne funkcjonalności. Klamkę można wykorzystać również jako element systemu przeciwpożarowego (układ AURATON H-1 z czujnikiem temperatury i odbiornik AURATON RTF) lub antywłamaniowego (układ AURATON H-1 z czujnikiem położenia i odbiornik AURATON RTA).

Dzięki specjalnym klamkom okiennym możemy zapewnić w pomieszczeniu inteligentne chłodzenie latem.

źródło i zdjęcie: LARS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT