Fronius na Intersolar 2024: nowości i rozwiązania dla fotowoltaiki i elektromobilności

Na tegorocznych targach Intersolar Europe, które odbyły się w dniach 19–21 czerwca w Monachium, firma Fronius ponownie udowodniła, dlaczego jest liderem w branży fotowoltaicznej.

Fronius na Intersolar 2024: nowości i rozwiązania dla fotowoltaiki i elektromobilności

Pod hasłem „Meet the Solutions” na stoisko zaproszono wieloletnich partnerów, przedstawicieli prasy oraz wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Podczas targów zaprezentowano nowe produkty i rozwiązania, które przybliżają realizację wizji „24 godziny słońca”.

„Choose what matters” – właściwy wybór 

Takie hasło witało wszystkich na stoisku firmy Fronius podczas tegorocznej wystawy, która nie tylko obfitowała w niezliczone nowe produkty, ale także miała na celu przedstawienie firmy jako uznanego dostawcy kompleksowych rozwiązań w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Hasło to zajmowało całą ścianę stoiska, na której wymieniono „24 powody, dlaczego warto wybrać firmę Fronius”.

Długowieczność produktów, najwyższa jakość obsługi oraz odpowiedzialne wykorzystanie zasobów to tylko trzy spośród wielu powodów przemawiających za wyborem rozwiązań firmy Fronius.

Dodatkowo, rodzinna firma z Austrii podkreślała znaczenie europejskiego wkładu w rozwój odnawialnych źródeł energii.

Fronius Argeno – maksimum energii

Nowy falownik Fronius Argeno o mocy 125 kW łączy najwyższą wydajność z niezawodnością, idealnie nadając się do przemysłowych projektów fotowoltaicznych.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym opartym na węgliku krzemu, falownik Argeno minimalizuje straty przekształcania energii, osiągając imponującą sprawność na poziomie 99,1%.

Wyposażony w dziesięć wydajnych trackerów MPP, Fronius Argeno optymalizuje uzysk energii z instalacji PV, nawet przy różnych orientacjach i kątach nachylenia modułów.

Dostępny od jesieni 2024 r., falownik oferuje wiele możliwości montażu, różnorodne opcje podłączenia i szeroki zakres napięć.

Dzięki sprawdzonemu serwisowi i wsparciu technicznemu firmy Fronius oraz najwyższym standardom jakości i bezpieczeństwa, produkowane w Europie falowniki Fronius Argeno stanowią optymalny wybór dla Państwa klientów.

Stoisko firmy Fronius na targach Intersolar Europe.

Fronius Verto – Elastyczny i Uniwersalny

Drugą nowością na stoisku firmy Fronius był falownik Fronius Verto, dostępny w klasach mocy od 25 do 33 kW. Zaprojektowany z myślą o małych i dużych firmach, gospodarstwach rolnych oraz domach wielorodzinnych, Fronius Verto wyróżnia się elastycznością i wszechstronnością.

Dzięki koncepcji Multi-MPPT, trackerom MPP przystosowanym do prądu o dużym natężeniu, szerokiemu zakresowi napięć oraz innowacyjnemu zarządzaniu zacienieniem, Fronius Verto zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu instalacji.

Falownik Fronius Verto doskonale radzi sobie z różnymi orientacjami i pochyleniami modułów oraz zacienieniem.

Jego zalety obejmują także łatwość instalacji i uruchomienia, otwarte interfejsy z różnymi opcjami zarządzania systemem i integracji sektora energetycznego oraz europejski poziom bezpieczeństwa danych.

Dzięki tym cechom Fronius Verto stanowi optymalny wybór dla różnych zastosowań.

Elektromobilność na dwóch stoiskach targowych

Oprócz targów Intersolar, firma Fronius uczestniczyła również w targach Power2Drive Europe, znajdujących się tuż obok głównego stoiska firmy. W centrum uwagi była elektromobilność, a jednym z najważniejszych produktów był Fronius Wattpilot.

Na targach zaprezentowano elastyczny i inteligentny system ładowania samochodów elektrycznych, dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej.

W tym roku Fronius Wattpilot zdobył kilka znaczących wyróżnień, w tym nagrodę German Innovation Award oraz zwycięstwo w teście ADAC PV-Wallbox 10/2023, gdzie zdobył tytuł najprzystępniejszego cenowo i najlepszego systemu ładowania samochodów elektrycznych.

Fronius EMIL, prezentowany na targach, to innowacyjne rozwiązanie chmurowe, które inteligentnie zarządza ładowaniem floty pojazdów w firmach, dostosowując się do zapotrzebowania na moc i zapobiegając przeciążeniom instalacji.

Zaprojektowany z myślą o firmach, których infrastruktura ładowania jest coraz bardziej obciążana z powodu rosnącej liczby samochodów elektrycznych, Fronius EMIL umożliwia bezpośrednią wizualizację i zdalne sterowanie wszystkimi procesami ładowania, niezależnie od miejsca i czasu.

Dzięki temu firmy mogą efektywnie zarządzać swoją flotą pojazdów elektrycznych, chroniąc infrastrukturę ładowania przed przeciążeniem.

Wiele sprawdzonych rozwiązań i nowości

Na tegorocznych targach, oprócz znanego portfolio rozwiązań, firma Fronius przyciągała gości z całego świata także nowościami. W serii falowników Fronius GEN24 pojawił się nowy model: Fronius Symo GEN24 12.0 i 12.0 Plus SC, który poszerza ofertę urządzeń o dodatkową klasę mocy, idealną do instalacji domowych.

Kolejna cyfrowa nowość to „Asystent kosztów energii” w ramach Solar.web Premium, którego premiera planowana jest na 2024 rok. To rozwiązanie pozwoli inteligentnie optymalizować ładowanie magazynu energii w oparciu o elastyczne taryfy.

Zasilanie rezerwowe było jednym z głównych tematów na stoisku firmy Fronius.

Oprócz systemu PV Point Comfort, który zasila gniazdo także w trybie równoległym, zaprezentowano nowe komponenty do pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup): Fronius Backup Switch i Fronius Backup Controller.

Te kompaktowe elementy można szybko zainstalować w rozdzielnicy. Fronius Backup Switch umożliwia ręczną aktywację trybu zasilania rezerwowego, a Fronius Backup Controller automatyczne przełączanie na tryb normalny, gdy tylko sieć będzie znów dostępna.

Na stoisku firmy Fronius zaprezentowano szerokie spektrum indywidualnych rozwiązań, stanowiących solidną podstawę do wykorzystania przez prosumentów.

Portfolio systemowe firmy Fronius stale się powiększa, zaspokajając potrzeby właścicieli instalacji PV oraz pozyskując nowych, zadowolonych użytkowników.

Firma Fronius potwierdza tym samym, że pozostaje liderem innowacji na rynku systemów fotowoltaicznych, podkreślając jednocześnie ogromne znaczenie regionalnego tworzenia wartości.

Targi Intersolar 2024 ponownie pokazały nam, jak ważne dla firmy z branży fotowoltaicznej są kontakty z innymi firmami na terenie całej Europy, kooperacja i wspólne działanie w celu zatrzymania w Europie ludzi myślących innowacyjnie . Jako austriacka firma rodzinna jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się ważną częścią transformacji energetycznej świata i że możemy nadal wdrażać w życie naszą wizjię “24 godzin słońca – podsumowuje swoje wrażenia z targów Harald Scherleitner, nowy dyrektor jednostki biznesowej Solar Energy.

Źródło i zdjęcia: Fronius Polska Sp. z o. o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT