Zbliżają się Targi Bud-Gryf Szczecin i Energia 2012

W dniach 16-18 marca 2012 r., na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Budowlane Bud-Gryf Szczecin, 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej Energia. Do udziału w tych imprezach organizatorzy zapraszają szerokie grono firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną.

Zbliżają się Targi Bud-Gryf Szczecin i Energia 2012

Targi Bud-Gryf Szczecin i Energia 2012 to targi, które rokrocznie gromadzą ponad 250 firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Od lat są największym wydarzeniem gospodarczym na Pomorzu Zachodnim, chętnie i licznie odwiedzanym przez branżystów, architektów, deweloperów, a także indywidualnych inwestorów.

Targi Bud-Gryf Szczecin i Energia stanowią wyjątkową okazję by w jednym miejscu i czasie zapoznać się z nowymi technologiami, rozwiązaniami i materiałami budowlanymi, technologiami pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, możliwościami finansowania, sposobami magazynowania i oszczędzania energii. Targi dają możliwość porozmawiania z ekspertami, zadania im pytań, co jest szczególnie cenne gdy budujemy, remontujemy lub zamierzamy budować dom. Dla wielu są miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych, dających początek nowym projektom i inwestycjom.

W ramach targów odbędzie się szereg wydarzeń. Wspólnie z ośrodkiem Enterprise Europe Network, działającym przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP, organizowana jest międzynarodowa giełda kooperacyjna. To umawiane spotkania biznesowe, które sprzyjają pozyskiwaniu nowych kontrahentów i kooperantów. W 2011 r. uczestniczyło w nich 70 firm, odbywając łącznie 180 rozmów. Była to największa giełda kooperacyjna branży budowlanej i energetycznej, jaką do tej pory zorganizowano na Pomorzu Zachodnim.

Po raz kolejny w hali głównej Międzynarodowych Targów Szczecińskich zbudowany zostanie fragment domu (projekt "Przekrój domu niskoenergetycznego"). Prezentacja pokaże jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był energooszczędny w eksploatacji.

Pierwszy dzień targów Bud-Gryf Szczecin i Energia 2012, tj. 16  marca, to głównie dzień branżowy. Odbędą się wówczas dwie konferencje. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu" omawiane będą m.in. możliwości i bariery dla nowych firm wkraczających na rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim. Z kolei temat drugiej konferencji to "Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i wykorzystanie materiałów zmiennofazowych".

Także 16 marca prowadzona będzie Akademia Murowania. Ma ona na celu edukację uczniów szkół zawodowych i techników w zakresie nowoczesnych technologii budowlanych. Ten dzień przeznaczony będzie również na seminarium "Inwestuj w wiedzę. Szkolenia dla nauczycieli zawodu". Udział w nim będzie miał charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Na modelowym dachu zostaną przedstawione możliwe najlepsze rozwiązania w zakresie pokryć dachowych oraz wentylacji.

Podczas trwania targów rozstrzygnięty zostanie konkurs "Wyróżniony wyrób" oraz "Godło Złoty kask". Targi w halach przy ul. Struga 6-8 w Szczecinie odwiedzić będzie można w piątek i sobotę w godzinach 10:00-18:00, w niedzielę w godzinach 10:00-17:00. Bilety w cenach: normalny - 9 zł, ulgowy - 7 zł (dzieci do lat 7 - wstęp wolny), parking - 5 zł.

źródło i zdjęcie: mts.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT