Fiten uruchamia nowy zakład produkcji pelletu

Energetyczna spółka notowana na giełdzie NewConnect planuje uruchomienie zakładu produkcji pelletu. Ma on się mieścić w miejscowości Tułowice w województwie Opolskim. Uruchomienie zakładu odbędzie się przez spółkę firmy Fiten - Greenagro i nastąpi to w marcu 2012 r.

Fiten uruchamia nowy zakład produkcji pelletu

Nowy zakład produkcji pelletu, który ma zostać uruchomiony przez Fiten, będzie produkował około 30 tys. pelletu rocznie. Głównym surowcem wykorzystywanym do produkcji pelletu ma być słoma kukurydziana.

Koszt inwestycji w Tułowicach wynosi 13,5 mln zł z czego 10 mln zł inwestor wydał na budowę i uruchomienie produkcji, a 3,5 mln zł na zakup rocznego zapasu słomy kukurydzianej do produkcji pelletu.

W ciągu trzech lat od uruchomienia przez Fiten nowego zakładu produkcji pelletu, firma chce zwiększyć produkcję pelletu do 100 tys. ton w skali roku poprzez budowę kolejnych zakładów.

Ponadto wśród międzynarodowych planów firmy przewidziane są oprócz wejścia z handlem energii do Szwecji, Norwegii i Finlandii, Niemiec, Austrii, Czech oraz Bałkan także wejście na rynek gazu. Prezes Fiten - Roman Pluszczew, zadeklarował, że na każdym z tych rynków firma może handlować tym surowcem, jednak zacznie od Polski.

źródło i zdjęcie: fiten.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT