Trendy we wnętrzach w 2022 roku

Nawet indywidualista przyzna, że istnieją pewne zmiany i trendy w projektowaniu, które inspirują nas wszystkich do przekształcania aranżacji. W ubiegłym roku przyciągnęły nas kolory ziemi. Prym wiodły materiały organiczne, takie jak terakota, trawertyn i bambus, imitujące naturalne środowisko we wnętrzu domu. Trendy ekologiczne przebiły się do głównego nurtu i wygląda na to, że zostaną z nami na najbliższy czas.

Trendy we wnętrzach w 2022 roku

Jednak w modzie nic nie może trwać wiecznie. Nawet klasyczne i tradycyjne formy, poddają się wpływom obecnych nurtów. Te zaprezentowane podczas mediolańskiego Supersalone we wrześniu 2021 nie pozostawiają złudzeń. Przed nami kilka ciekawych, a niekiedy nawet zaskakujących nowości, które zapewne ucieszą amatorów wystroju wnętrz.

Dążenie ku urządzeniom wielofunkcyjnym

W zgodzie z zadomowionym już trendem vintage, wykorzystującym elementy wystroju z poprzednich epok, np. lat 70-tych lub 80-tych, projektanci pragną tworzyć meble do użytku we wszystkich przestrzeniach mieszkalnych, jednocześnie nie rezygnując z estetyki, komfortu, a nawet luksusu.

Zamiast jednej funkcji, zaczyna liczyć się możliwość dostosowania przedmiotów do naszych wymogów na różnych etapach życia. Wracają meblościanki i konstrukcje modułowe. Co istotne, dostosowanie to wykracza poza trywialne zmiany, jak np. zmiana koloru. Jest to podejście minimalistyczne, ale nie pozbawione finezji. W Ospel tę koncepcję realizujemy między innymi przy pomocy gniazdek z ładowarką USB, oszczędzających miejsce i dbających o estetykę wnętrza.

Trend ten jest odpowiedzią projektantów na jedno z najważniejszych pytań targów w Mediolanie, czyli na zagadnienie o zrównoważonym rozwoju (z ang. sustainability). Stąd też nacisk na wielofunkcyjność, materiały biodegradowalne i recycling.

Moda na zaokrąglenia i organiczne bryły

Wszystkie prognozy na 2022 zapowiadają nadejście mody na zaokrąglenia, obłe kształty i organiczne bryły. Współgrają one ze wspomnianym powyżej funkcjonalnym minimalizmem, nadając mu mniej surowego, przytulnego charakteru. Szczególnie modne będą asymetryczne półokrągłe sofy i kanapy, fotele, które zahaczają o styl art deco oraz wszelkiego rodzaju miękkie dywany o owalnych kształtach. Co więcej, meble miękkie, tapicerowane, ale też stoliki kawowe, stracą na wysokości. Nadchodzący sezon należy bowiem do inspirowanych wpływami japońskimi nisko osadzonymi sofami pokrytymi przyjemnym w dotyku aksamitem.

W skrócie wszystko to, co kuliste i tuż nad ziemią sprawdzi się wyśmienicie w modnym wnętrzu roku 2022.

Fiolet królujący we wnętrzach

O tym, że zielenie, terakota i sezam rządziły w 2021 nie ma chyba wątpliwości. Natomiast ciekawostką na rok obecny niech będzie pojawienie się fioletów wśród trendów designerskich. Wczesne zapowiedzi projektantów zwiastują bowiem wejście na scenę tkanin i farb od ciepłej śliwki po intensywny wrzos. Kolor fioletowy to barwa kreatywności.

W Ospel jesteśmy również nią zainspirowani. Fiolet dostępny jest między innymi w serii Impresja (śliwka szkło) oraz serii Karo (lawenda).

Fiolet pobudza nasz umysł do większego wykorzystywania wyobraźni. Niewątpliwie jest też kolorem luksusu. Warto więc zwrócić na niego uwagę, projektując wystrój w tym roku.

Trendy i style roku 2022 są odbiciem ostatnich doświadczeń i tęsknot, nas klientów. Wszyscy marzymy o zdrowym i harmonijnym świecie, o przytulności własnego domu i o inspiracjach, które pobudzą nasz umysł. Wnętrze naszego domu i mieszkania może choć w małym stopniu zrealizować to marzenie.

Źródło i zdjęcia: OSPEL

Zdjęcie otwierające: lilasgh / stock.adobe.com

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT