Ekologiczna pompa ciepła Frapol Prime

Pompy ciepła to jedno z niezwykle wydajnych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii do produkcji ciepła i chłodu. Pobierając ciepło z powietrza, wód gruntowych czy gleby, pokrywają do 90% zapotrzebowania budynku na ciepło, co bardzo ważne przy braku emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Pompa ciepła Frapol Prime napełniona naturalnym czynnikiem R290 oferuje czyste funkcjonalności ogrzewania, podgrzewania wody i chłodzenia.

Ekologiczna pompa ciepła Frapol Prime

Ekologiczna pompa Frapol Prime

Pompa ciepła Frapol Prime wykorzystuje odnawialne źródło energii jakim jest powietrze atmosferyczne, a co za tym idzie pozwala zredukować zarówno zużycie energii pierwotnej jak i emisję szkodliwych substancji powstających w wyniku ogrzewania domostw przy użyciu paliw kopalnych.

Pompa Frapol Prime - kompleksowe rozwiązanie dla domu

Przy zastosowaniu elementów uzupełniających jak moduł hydrauliczny, bufor c.o. i c.w.u. stanowi kompletny system zasilania budynku zarówno w ciepło jak i chłód przy wykorzystaniu fancoili, wymienników płaszczyznowych bądź kanałowych.

Wysokosprawna pompa Frapol Prime

Pompa ciepła firmy Frapol wyróżnia się wysoką sprawnością, posiada bardzo szeroki zakres pracy oraz funkcjonalność w zakresie ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia.

Kompatybilna pompa Frapol Prime

Urządzenie wraz z systemem wentylacji i rekuperacji stanowi kompletny system, zarówno pod względem hydraulicznym jak i automatyki zarządzającej pracą poszczególnych elementów systemu.

Naturalny czynnik chłodniczy R290

Nowa pompa ciepła typu powietrze – woda firmy Frapol  została wykonana w formie monobloku, cały czynnik chłodniczy został zawarty w jednostce zewnętrznej, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia instalacji z czynnikiem chłodniczym wewnątrz budynków.

Połączenie monobloku z elementami instalacji wewnątrz obiektu odbywa się w oparciu o instalację hydrauliczną (wodną lub glikolową). Jest to bardzo ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa jak i łatwości montażu i serwisu bez wymogu posiadania specjalistycznych  uprawnień „f-gazowych” personelu.R290 (propan) ma niewątpliwe zalety w porównaniu z innymi czynnikami chłodniczymi z grupy „f-gaz”. Około 75% mniejsza objętość w układzie, bardzo niski wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego  (GWP=3) oraz specyficzne właściwości termodynamiczne, przekładają się na konkretne korzyści dla użytkowników, takie jak wysoka temperatura zasilania do 70°C (do modernizacji instalacji grzewczych opartych na grzejnikach konwekcyjnych).

Ponadto propan (chłodnicze oznaczenie „R290”) to powszechnie stosowany czynnik w takich artykułach gospodarstwa domowego jak lodówki, zamrażarki czy klimatyzatory, natomiast aplikacja tego czynnika w pompach ciepła jest podejściem pionierskim.

źródło i zdjęcie: Frapol

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT