Sonata Touch - nowa odsłona eleganckich łączników

Sonata Touch to seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, która niedawno wzbogaciła ofertę Ospel. Wyróżniają się wbudowanym szklanym panelem dotykowym. Ich surowa bryła w połączeniu z naturalnymi materiałami sprawia, że będą doskonale pasować do eleganckim pomieszczeń mieszkalnych i biurowych.

Sonata Touch - nowa odsłona eleganckich łączników

Zalety łączników Sonata Touch

Seria Sonata Touch została zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących łączników sterowanych dotykiem, które jednocześnie swym kształtem nawiązywać będą do reszty produktów naszej serii Sonata. Modułowa konstrukcja łączników Sonata Touch, umożliwia konfigurowanie ze wszystkimi produktami serii Sonata w ramkach od podwójnej do pięciokrotnej, co powoduje, że jest to praktycznie pierwsza taka seria na rynku.

Potrójny łącznik Sonata Touch
Potrójny łącznik Sonata Touch fot. Ospel
 

Dyskretne, dwubarwne podświetlenie stref sterowania na panelach dotykowych podkreśla prestiżowy charakter produktu, ułatwiając jednocześnie lokalizację łącznika w warunkach nawet całkowitego zaciemnienia. Podświetlenie wykonane w technologii LED sygnalizuje stan załączenia przekaźnika.

Intuicyjne podświetlenie łączników Sonata Touch
Intuicyjne podświetlenie pozwoli zlokalizować łącznik w ciemności fot. Ospel
 

Prosty i piękny wygląd Sonaty Touch, będzie pasował do każdego nowoczesnego wnętrza.

Potrójny łącznik Sonata Touch
Łączniki Sonata Touch są uniwersalne i pasują niemal do każdego wnętrza fot. Ospel
 

Łączniki posiadają możliwość załączenia i wyłączenia oświetlenia bez konieczności dotyku panelu szklanego. Wystarczającym jest zbliżenie palca na odległość ok 0,5cm do odpowiedniego pola na szklanym panelu sterującym.

Bezdotykowa obsługa łączników Sonata Touch
Łączniki Sonata Touch są także higieniczne - nie trzeba ich nawet dotykać fot. Ospel
 

Nowoczesna, prosta forma, szerokie możliwości tworzenia funkcjonalnych zestawów, subtelne podświetlenie z pewnością trafią w wyrafinowane gusta osób ceniących designerskie produkty.

Wersje kolorystyczne łączników Sonata Touch
Mnogość wersji kolorystycznych pomoże wybrać model dopasowany do naszego wnętrza fot. Ospel

 

Montaż łączników Sonata Touch

Łączniki Sonata Touch można montować w tradycyjnych instalacjach dwuprzewodowych, gdyż do prawidłowej pracy nie potrzebują one przewodu neutralnego N. Zasilanie modułów (doprowadzenie bieguna neutralnego) odbywa się poprzez włączony do obwodu odbiornik, zatem zamiana tradycyjnego łącznika na dotykowy nie pociąga za sobą żadnej przebudowy toru prądowego. Solidny i łatwy montaż pokryw zewnętrznych realizowany jest za pomocą specjalnych minizaczepów, które wydatnie wpływają na skrócenie czasu instalacji.

Montaż łącznika Sonata Touch
Minizaczepy ułatwiają montaż łączników Sonata Touch fot. Ospel
 

Funkcjonalność łączników Sonata Touch uzyskuje się poprzez procedurę programowania, którą przeprowadza się z poziomu panelu sterowania na ukończonej i przygotowanej do pracy instalacji. Krótka i czytelna instrukcja przeprowadza instalatora przez kolejne bardzo proste etapy programowania. Nowoczesna konstrukcja układów elektronicznych, jak również podświetlenie stref sterowania wykonane w technologii LED zapewnia (w stanie czuwania) minimalne zużycie energii elektrycznej.

źródło i zdjęcia: Ospel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT