Rekuperatory z serii HRU-PremAIR z modułem Constant Flow

Centrale wentylacyjne z serii HRU-PremAIR to nowoczesne jednostki o wydajności do 500 m3/h @ 100 Pa. Konstrukcja rekuperatorów została zbudowana z użyciem najnowocześniejszych tworzyw sztucznych, wymiennika przeciwprądowego z aluminium oraz obudowy samonośnej z EPP. Dodatkowo centrale HRU-PremAIR można podłączyć do Internetu i sterować przy użyciu aplikacji mobilnej.

Rekuperatory z serii HRU-PremAIR z modułem Constant Flow

Cechy i zalety rekuperatorów z serii HRU-PremAIR

Firma Alnor wprowadziła do serii central HRU-PremAIR funkcję utrzymania stałego przepływu.

Konstrukcyjnie centrale wyposażone są czujniki mierzące ciśnienie statyczne i dynamiczne, tzw. przetworniki ciśnienia, z precyzyjnie umiejscowionymi punktami pomiarowymi wewnątrz obudowy.

Rekuperator z serii HRU-PremAIR z modułem Contant Flow fot. Alnor Systemy Wentylacji

Dane z przetworników przekazywane są do układu automatyki, która po zastosowaniu stworzonych przez nas proporcjonalnych algorytmów regulacji, steruje pracą wentylatorów dobierając odpowiednie obroty.

Czyli w uproszczeniu, dzięki informacji o ciśnieniach panujących w o okolicy wentylatorów, system jest w stanie utrzymać stały przepływ m3/h

Dlaczego utrzymanie stałego przepływu powietrza jest ważne?

Podczas użytkowania systemu wentylacji mechanicznej zmieniają się warunki pracy – brudzą się filtry, ktoś przykręcił zawór zmniejszając otwór lub na wymienniku zebrały się skropliny w wyniku różnicy temperatur.

Wszystko to może wpłynąć na obniżenie wydajności centrali i np. zamiast ustawionych przez instalatora 180 m3/h, centrala nawiewa tylko 130 m3/h.

System Constant Flow ma właśnie aktywnie przeciwdziałać takim zmianom i utrzymywać zadane 180 m3/h. 

źródło i zdjęcia: Alnor Systemy Wentylacji

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE