Grand Tower we Frankfurcie - 47 pięter i systemy Uponor

Grand Tower to nie tylko imponujący i designerski obiekt na mapie Frankfurtu. Jest to przede wszystkim najwyższy kompleks mieszkaniowy w Niemczech, który zapewnia komfortowe warunki życia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym zaawansowanych systemów instalacyjnych.

Grand Tower we Frankfurcie - 47 pięter i systemy Uponor

47-piętrowy apartamentowiec to przede wszystkim luksus, eleganckie wykończenia oraz zapierające dech, panoramiczne widoki dostępne z każdej strony wieży. Jednak o najwyższym standardzie Grand Tower przesądzają również wykorzystane technologie, dzięki którym użytkowanie budynku staje się wygodne i proste bez negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń od fińskiego producenta, marki Uponor.

Najwyższy kompleks mieszkaniowy we Frankfurcie

- Tak duże i prestiżowe realizacje to nie tylko wyzwanie dla projektantów i architektów, ale także wykonawców, którzy mierzą się z wieloma przeszkodami, jak skrajna specyfika pomieszczeń (np. mieszkania, lokale usługowe), ogromna kubatura czy naglące terminy. Nasze rozwiązania zostały wykorzystane w projekcie nie tylko dlatego, że w 100% spełniają wysokie wymagania inwestorów, ale także zapewniają pełną kompleksowość podczas montażu oraz szybkość i wygodę instalacji. Ponadto w Uponor elastycznie podchodzimy do każdej realizacji, modyfikując i dopasowując produkty do indywidualnych potrzeb projektu. Tak było i teraz, kiedy w początkowej fazie prac musieliśmy dostarczyć na plac budowy po dziesięć stacji mieszkaniowych w każdym tygodniu pracy - podkreśla Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor Polska.

W Grand Tower zamontowane zostały stacje mieszkaniowe, które odpowiadają za transportowanie ciepła i chłodu do pomieszczeń mieszkalnych. Poprzez oddzielenie pierwotnego i wtórnego obiegu grzewczo-chłodniczego każdy z mieszkańców ma możliwość indywidualnej i precyzyjnej regulacji temperatury w apartamencie.

Stacje mieszkaniowe Uponor

- Tego typu instalacje i budynki wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom, ale też całej konstrukcji, dlatego nasz zespół ekspertów z niemieckiego oddziału zdecydował o oddzieleniu obszaru mieszkalnego od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu w przypadku awarii systemu, można szybko zlokalizować źródło problemu, nie doprowadzając do unieruchomienia całego obiektu - dodaje Piotr Serafin.

Wieżowiec Grand Tower mieści się w prestiżowej części Frankfurtu. Do dyspozycji najemców oddanych zostało ponad 400 luksusowych mieszkań i penthouse’ów. Budowa kompleksu została zakończona w 2020 roku, a projekt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, jak German Design Award i International Property Award 2017.

źródło i zdjęcia: Uponor

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT