Oszczędność i komfort dzięki rekuperatorom decentralnym

Decyzja o zakupie systemu wentylacji musi być przemyślana, bowiem warunki techniczne naszego budynku mogą nie pozwalać na montaż centrali rekuperacyjnej i/lub rozprowadzenie kanałów.

Oszczędność i komfort dzięki rekuperatorom decentralnym

Rekuperator mini 

Na rynku dostępne są rekuperatory decentralne, nazywane również wewnątrzściennymi lub rekuperatorami ściennymi "mini", które montujemy bezpośrednio w ścianie, bez konieczności rozprowadzania sieci kanałów wentylacyjnych w całym domu.

Rekuperator "mini" różni się od tradycyjnych centrali wielkością, po drugie dzięki swojej jednorurowej konstrukcji nie wymagają rozprowadzenia kanałów (np. na poddaszu lub w wylewce) od jednostki rekuperacyjnej do każdego pomieszczenia w domu.

Decentralna jednostka to przede wszystkim ogromna oszczędność miejsca, bez uszczerbku na parametrach. Rekuperatory decentralne mają kompaktowe wymiary (Ø100 lub Ø150), jeden wentylator działający naprzemiennie (zmiana kierunku przepływu powietrza co 70 s) oraz najważniejszy element - ceramiczny wymiennik o wysokiej sprawności.

Zasada działania jest prosta: energia cieplna z powietrza wywiewnego z pomieszczenia jest akumulowana w wymienniku, następuje zmiana kierunku obrotów i powietrze nawiewane odbiera energię (ogrzewa się) z wymiennika.

Rekuperatory ALNOR HRU-WALL charakteryzują się cichą pracą, a ich instalacja jest szybka i nieskomplikowana. Maksymalna wydajność to 60 m3/h, zatem obsłuży małe i średnie pomieszczenia.

Dodatkowo, można zsynchronizować pracę kilku urządzeń pod jednym sterownikiem i stworzyć bezkanałowy system wentylacji z odzyskiem ciepła z centralnym sterowaniem. Model z serii HRU-WALL, jest zdalnie sterowany  za pomocą pilota (pilot posiada wbudowany wyświetlacz LCD).

Komfortowe użycie

Materiały zastosowane w urządzeniu pozwalają na jego bezawaryjną pracę w szerokim zakresie temperatur, od -20 do nawet 50°C. Dzięki unikatowej budowie wentylatora, jego praca jest wyjątkowo cicha, a użytkowanie komfortowe.

Poziom hałasu wynosi zaledwie 35 dB dla jednostki o wydajności 25 m3/h oraz 38 dB przy wydajności nominalnej 60 m3/h (dla porównania lodówka emituje ok. 45 dB). Centrala może zostać zainstalowana w pomieszczeniu o dowolnym przeznaczeniu, bez negatywnego oddziaływania na mieszkańców.

Gdzie sprawdzi się rekuperator decentralny?

Z uwagi na kompaktową, jednorurową budowę, montaż w istniejących budynkach jest wyjątkowo prosty i nie wymaga prowadzenia rozległych prac budowlanych. Co ważne, nie ma potrzeby ingerencji w konstrukcję budynku i rozprowadzania kanałów wentylacyjnych.

Prace ograniczają się jedynie do wywiercenia odpowiednich otworów wewnątrz ściany. Rekuperatory decentralne dzięki prostemu montażowi i obsłudze są idealnym rozwiązaniem dla remontowanych, modernizowanych budynków mieszkalnych i użytkowych, w których montaż tradycyjnej jednostki rekuperacyjnej jest niemożliwy lub zbyt kosztowny.

Źródło i zdjęcia: Alnor 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE