Nowość! Pompa ciepła Edel marki Auer

Do sprzedaży wchodzi kolejna wersja pompy ciepła Edel w systemie powietrze-woda oraz woda-woda. Edel dostępny jest ze zbiornikiem CWU o pojemności 200 lub 270 litrów oraz w wersji z dodatkową wężownicą umożliwiającą podłączenie dodatkowego źródła ciepła.

Nowość! Pompa ciepła Edel marki Auer

Pompa ciepła doskonale współpracuje z systemami fotowoltaicznymi. Zastosowano w niej nowoczesne kompresory oraz propan jako czynnik chłodniczy, co w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność w każdych warunkach pogodowych.

Przewaga pompy ciepła marki Auer widoczna jest w pełni przy niskich temperaturach. Edel pracuje nawet w temperaturze -12°C, czyli w warunkach, w których urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy tak niesprzyjających warunkach ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła.

Edel osiąga przy tym wysoki współczynnik sprawności COP do 3,3 wg normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki w całym zakresie temperatur.

Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody.

Źródło i zdjęcie: Auer (Ciepło-Tech)

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE