Budowa spalarni droższa niż w założeniach

Nakłady na inwestycje w spalarnie będą sporo wyższe aniżeli przewidywały to samorządy - budowa ośmiu spalarni odpadów będzie kosztowała blisko o połowę więcej. Koszty mają oscylować koło 5,3 mld złotych.

Budowa spalarni droższa niż w założeniach

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał od samorządów od osiem projektów budowy spalarni, które ubiegają się o unijne dofinansowanie. Wszystkie miasta, których projekty zostały złożone, podniosły wartość inwestycji w stosunku do tego, co trzy lata temu zapisał rząd na liście projektów kluczowych.

Szanse na unijne dotacje mają projekty w Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, a także Koninie. Te inwestycje powstaną do końca 2015 r. Również w tym czasie wykonanie inwestycji planuje Poznań, Koszalin i Łódź, z tym że te miasta zdecydowały się na budowę spalarni w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Może to być pierwsza okazja do połączenia modelu parnterstwa publiczno-prywatnego z unijnym dofinansowaniem.

Spalarnie okazały się droższe, niż zakładano i zamiast szacowanych 3,5 mld złotych inwestycje na ich budowę, mają pochłonąć 5,3 mld złotych.

źródło i zdjęcie: wnp.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT