Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie

Gdzie spędzamy nawet 80% swojego życia? W domu i innych pomieszczeniach zamkniętych! Co nie znaczy, że możemy zrezygnować ze świeżego powietrza, bo od niego zależy nie tylko komfort, ale po prostu nasze zdrowie. Współczesne domy są przy tym coraz bardziej szczelne, a tradycyjna wentylacja grawitacyjna w tych warunkach często jest po prostu niewydolna. Do tego po prostu marnuje ona energię, bo ciepło - za które zapłaciliśmy - ulatuje z domu wraz z usuwanym powietrzem. Dlatego warto pomyśleć o założeniu w domu centrali wentylacyjnej Stiebel Eltron.

Bazując na kilkudziesięciu latach doświadczenia, ale i ciągle dbając o dalszy rozwój technologii Stiebel Eltron oferuje centrale z rekuperatorem, które odzyskują nawet 90% ciepła z powietrza usuwanego. Odzyskują też znaczną część zawartej w nim wilgoci. Praktycznie eliminując w ten sposób problem zbyt suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach, tak typowy dla miesięcy zimowych. Jednak to nie wszystko. Powietrze przepływające przez centralę zostaje przefiltrowane, a filtry zatrzymują pyły odpowiedzialne za smog oraz nawet 95% pyłków roślin. Każdy cierpiący z ich powodu na alergię doceni możliwość swobodnego oddychania we własnym domu. Filtry są przy tym bardzo łatwo dostępne, a ich wymiana nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

Co jednak zrobić, jeżeli dom już stoi i rozprowadzenie sieci kanałów było w nim trudne? Albo z innych względów nie chcemy tego robić? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wentylacja decentralna. Tu nie ma centrali, niewielkie urządzenia montujemy po prostu w ścianach zewnętrznych. Zapewniają podobne korzyści co wersja z centralą - wyposażone są w skuteczne wymienniki ciepła o wysokiej sprawności (do 93%) oraz filtr powietrza. Wyjątkowo ciche wentylatory umożliwiają w pełni kontrolowaną wymianę powietrza. Ich prędkość obrotowa jest regulowana i może być automatycznie sterowana czujnikiem wilgotności lub stężenia dwutlenku węgla. Zadowalają się przy tym znikomym poborem prądu - od 2 do 7 W - jak przystało na prawdziwe urządzenia energooszczędne.

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT