Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii, pompa ciepła czerpie energię z naturalnych źródeł takich jak powietrze czy grunt, co pozwala na ekologiczne ogrzewanie budynków.
Dodatkowo, wyposażenie w inteligentny sterownik umożliwia wygodne i zdalne zarządzanie pracą pompy poprzez tablet lub smartfon, co zwiększa jej funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb użytkownika.
Pompa ciepła jest rozwiązaniem, które najczęściej wybierane jest jako system ogrzewania nowo budowanych domów, przede wszystkim w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym.
Warto jednak pamiętać, że pompy ciepła zarówno gruntowe jak i powietrzne, mogą być stosowane również w instalacjach mieszanych, gdzie ogrzewanie podłogowe łączone jest z grzejnikami, ale również w budynkach, w których występują tylko grzejniki.
W każdym z tych przypadków inaczej dobiera się moc urządzenia niezbędnego do komfortowego ogrzania budynku.
Pompa ciepła i grzejniki
W instalacjach z grzejnikami należy uwzględnić zbiornik c.o., który będzie pełnił funkcję bufora ciepła dostarczanego przez pompę ciepła i zasilał instalację grzewczą.
Dystrybucja ciepła na poszczególne obiegi grzewcze obsługiwana jest przez sterownik pompy ciepła. Bez względu na rodzaj pompy ciepła i instalacji wybierając urządzenie do konkretnego budynku należy zadanie to powierzyć dedykowanym instalatorom lub projektantom.
Źródło i zdjęcia: Galmet
Komentarze