W dobie budownictwa pasywnego jedną z ważniejszych kwestii jest energooszczędność.
Wszelkie działania modernizacyjne powinny się zatem skupić na tym, aby instalacja grzewcza działała jak najbardziej wydajnie i oszczędnie. Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć, jest zastosowanie pompy obiegowej.
Pompa obiegowa to urządzenie stosowane zarówno w instalacjach centralnego ogrzewania, jak i w innych systemach grzewczych, a także w klimatyzacji. Głównym zadaniem pompy obiegowej jest wzbudzanie obiegu cieczy w instalacjach, co przekłada się na zachowanie efektywności i sprawności całego systemu.
Zastosowanie pompy obiegowej umożliwia lepsze rozplanowanie całej instalacji, ponieważ umożliwia ona użycie przewodów o mniejszej średnicy, a także ich swobodniejsze przeprowadzenie.
Skrócenie przewodów tworzących instalację oraz zmniejszenie ich średnicy skutkuje mniejszą bezwładnością. Wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na szybszy obieg czynnika grzewczego lub chłodzącego, co wpływa na bardziej efektywną pracę całej instalacji.
Od modernizacji instalacji powinniśmy także oczekiwać większego komfortu użytkowania. Z tego powodu pompa obiegowa także będzie doskonałym wyborem, ponieważ nowoczesne urządzenia tego typu sterowane są elektronicznie.
Odpowiednio dobrany sterownik analizuje parametry danej instalacji i dostosowuje do nich działanie urządzenia. Dzięki temu zarówno wydajność, jak i moment obrotowy pompy są w pełni dostosowane do zapotrzebowania instalacji, co pozwala na maksymalną oszczędność energii.
Uzyskanie mniejszego zużycia energii jest możliwe także dzięki potencjometrowi, który umożliwia bezstopniową regulację wydajności pompy i wysokości podnoszenia. Wszystko to przekłada się nie tylko na efektywność działania, ale także na duży komfort użytkowania.
Podsumowując, pompa obiegowa to doskonały sposób na modernizację, jest to bowiem rozwiązanie energooszczędne, które dodatkowo wpływa na wygodę użytkownika.
źródło i zdjęcia: Dambat
Komentarze