RTV i telewizory – w co warto się zaopatrzyć?

Marzysz o tym, by twój salon zamienił się w domową strefę rozrywki? Nic prostszego - wystarczy tylko skompletować odpowiednie urządzenia! Zobacz, co ci się przyda, by cieszyć się ulubionymi filmami i serialami w towarzystwie bliskich osób lub prowadzić wciągające rozgrywki na konsoli!

RTV i telewizory – w co warto się zaopatrzyć?

Jaki telewizor do salonu wybrać? Najważniejsze kwestie

Zakup innowacyjnych sprzętów, które zagwarantują ci najwyższą jakość rozrywki, dobrze zacząć od telewizora. Na jaki model się zdecydować? Zacznij od określenia budżetu - to w dużej mierze zdeterminuje, czy kupisz urządzenie LED, QLED czy OLED. Czym się różnią? Skróty te nawiązują do rożnych typów matrycy. W sprzętach LED diody emitujące światło służą do podświetlenia matrycy. Są różne rodzaje tego typu modeli - zwracaj uwagę na tzw. full-array LED - diody są wówczas umieszczone za całą powierzchnią ekranu, pozwalając na bardziej precyzyjną kontrolę podświetlenia.

Producenci od lat pracowali nad tym, by ulepszyć urządzenia LED - tak powstały telewizory QLED, czyli w technologii początkowo zarezerwowanej wyłącznie dla marki Samsung. Zastosowano tutaj kropki kwantowe (stąd nazwa - quantum dot light-emitting diodes), które przyczyniają się powstania wiązki światła o specyficznym widmie, która po przejściu przez filtry kolorów pozwala uzyskać nasycone barwy podstawowe. Tego typu sprzęty są zwykle droższe od modeli LED. Jeśli jednak szukasz budżetowej wersji, możesz sprawdzić urządzenia QLED w ofercie marki TCL.

Jak na tym tle wypada OLED? To już prawdziwa rewolucja! Matryca składa się z samoświecących pikseli, nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Pozwala to osiągnąć właściwie nieskończony kontrast, głęboką czerń i przejrzystą biel. Tego typu urządzenia odznaczają się równie bardzo dobrymi kątami widzenia.

Który telewizor wybrać? Dużo zależy od twoich preferencji i budżetu. Może się okazać, że staniesz przed decyzją: mniejsza przekątna OLED czy większa LED.

Oprócz matrycy przyjrzyj się także innym parametrom technicznym, by zdecydować, który sprzęt będzie najlepszym zakupem. Zwróć uwagę na procesor, technologie optymalizacji obrazu i dźwięku. Zastanów się, który system smart TV odpowiada ci najbardziej - będziesz przecież regularnie z niego korzystać! Nie pomijaj też łatwego sterowania i dogodnego rozmieszczenia złączy. W końcu - oceń, jak sprzęt będzie prezentował się w twoim salonie!

Co oprócz telewizora?

Aby cieszyć się w pełni domowym pokojem rozrywki, dobrze pomyśleć również o innych sprzętach. W pierwszej kolejności pomyśl o odpowiednim zamontowaniu twojego telewizora na ścianie. Przyda ci się do tego odpowiedni uchwyt. Żeby wybrać odpowiedni model, sprawdź dokładnie standard VESA i maksymalny udźwig - informacje takie znajdziesz w opisie produktu.

W co jeszcze warto zainwestować? Wiele osób jest zdania, że prawdziwe domowe centrum rozrywki zaczyna się od zakupu soundbara. To urządzenie, które pozwoli ci cieszyć się doskonałymi efektami audio. Jeśli nie masz w pokoju miejsca na pełny zestaw kina domowego, soundbar jest racjonalnym wyborem. Możesz poczuć się jak na sali kinowej, a przy tym - dokładnie usłyszeć wszystkie dialogi w filmach.

Dysponujesz większą przestrzenią? Rozważ zakup kina domowego - odpowiednio skonfigurowany zestaw pozwoli ci cieszyć się efektami audio najwyższej jakości! Zwróć uwagę na konieczność odpowiedniego rozmieszczenia głośników - dlatego w przypadku bardziej kompaktowych wnętrz lepiej sprawdzą się komplety składające się z mniejszej liczby elementów.

Lubisz spędzać wieczory, grając w gry na konsoli? Zastanów się na odpowiednimi słuchawkami - wtedy cisza nocna nie będzie cię ograniczać - możesz oddawać się swojemu hobby nawet wtedy, gdy domownicy pójdą już spać.

Gdy decydujesz się na urządzenie własnej strefy rozrywki, możesz skorzystać z oferty montażu zakupionych urządzeń. To duże udogodnienie, dzięki któremu masz pewność, że wszystkie sprzęty będą działać tak, jak powinny!

Sprawdź sprzęty RTV i telewizory w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, które modele kupisz w pierwszej kolejności!

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT