Jakie gniazda są niezbędne we współczesnym biurze?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pracę biurową bez dostępu do komputera oraz szybkiego internetu. Aby ułatwić codzienną pracę często montuje się różne gniazda - komputerowe, USB i telefoniczne. Które są najbardziej przydatne?

Jakie gniazda są niezbędne we współczesnym biurze?

Wymiana pojedynczych gniazd na gniazda podwójne

Komputer, telefon, tablet, router, drukarka – te wszystkie urządzenia wymagają podłączenia do zasilania. Sprzęty mobilne pomimo, że nie potrzebują stałego dostępu do prądu, również trzeba od czasu do czasu naładować. Jeśli w pomieszczeniu, w którym pracujemy, są zamontowane gniazda pojedyncze, warto rozważyć ich wymianę na podwójne. Korzystanie z większej liczby sprzętów w tym samym pomieszczeniu będzie wówczas znacznie ułatwione. W ofercie Karlik dostępne są gniazda bez uziemienia, z uziemieniem francuskim, występującym w Polsce oraz z uziemieniem SCHUKO. Dodatkowym atutem są wbudowane przesłony torów prądowych, które ograniczają dostęp do części niebezpiecznych instalacji elektrycznych. Gniazda z wbudowanymi przesłonami nie wymagają montażu dodatkowych, zewnętrznych zabezpieczeń. Dzięki, takim rozwiązaniom biuro staje się bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników, nawet tych najmniejszych. Gniazda z wbudowanymi przesłonami są standardem serii DECO, natomiast przy zakupie gniazd serii FLEXI oraz MINI należy zwrócić uwagę na ten aspekt – w ofercie występują gniazda zarówno z przesłonami jak i bez.

Potrójna ramka DECO Pastel Mat w kolorze liliowym
Potrójna ramka DECO Pastel Mat w kolorze liliowym fot. Karlik Elektrotechnik
 

Gdzie sprawdzi się gniazdo komputerowe?

Praca i nauka zdalna jest możliwa dzięki komputerom stacjonarnym i laptopom. Jednak sama realizacja zadań bez komunikacji ze światem byłaby szalenie nieefektywna i wręcz bezużyteczna. O istotnej roli Internetu we współczesnym życiu, nie tylko zawodowym, nikogo nie trzeba przekonywać. We wnętrzach, w których chcemy korzystać z łączy stacjonarnych, zwykłe gniazdo może nie być wystarczające – warto postawić na gniazda komputerowe, które są zbawiennym mechanizmem osprzętu elektroinstalacyjnego. Dzięki takim gniazdom pewne podłączenie i prędkość pracy wpływa na naszą wydajność i komfort. Gniazda komputerowe serii DECO lub MINI są dostępne w wielu wariantach - gniazda pojedyncze oraz podwójne, które umożliwią podpięcie dwóch urządzeń, takich jak na przykład komputer czy niezbędna drukarka. Dodatkowo w ofercie występują gniazda o różnym standardzie kategorii 5, 5e, 6. Warto również zwrócić uwagę na to, czy gniazdo jest ekranowane czy też nie. Gniazda nieekranowane są bardziej popularne i spełniają podstawowe oczekiwania użytkowników.

Kiedy warto wyposażyć pomieszczenie w gniazdo USB?

Mechanizm ładowarki USB DECO lub MINI to również przydatna w domowym biurze nowość wśród mechanizmów osprzętu elektrycznego. Dzięki ładowarkom USB zamontowanym w ścianie bez problemów związanych z poszukiwaniem przenośnej ładowarki do telefonu naładujemy to urządzenie i możemy sprawnie pracować. Problem rozładowanego smartfonu czy tabletu rozwiązuje zamontowanie ładowarki USB na przykład w pobliżu biurka w domowym miejscu pracy. Ładowarka zamontowana na stałe, będzie dostępna zawsze w tym samym miejscu, gotowa do zasilania baterii naszego telefonu. Produkty występują w dwóch wariantach. Ładowarki są dostępne w wielu kolorach, możliwe do montażu w ramkach wielokrotnych.

Gniazdo ścienne USB z serii DECO
W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów smartfonów rezygnuje z dodawania ładowarki do pudełka. Dzięki gniazdom USB unikniemy konieczności kupowania zasilacza osobno fot. Karlik Elektrotechnik

źródło i zdjęcia: Karlik Elektrotechnik

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT