Fronius Wattpilot - najtańsza ładowarka do Twojego auta

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży, czy posiadasz własny system fotowoltaiczny, czy nie: Fronius Wattpilot naładuje Twój samochód elektryczny elastycznie i inteligentnie – jak nigdy dotąd.

Fronius Wattpilot - najtańsza ładowarka do Twojego auta

Jako właściciel systemu fotowoltaicznego doskonale zdajesz sobie sprawę z ekologicznych i ekonomicznych korzyści płynących z posiadania niezależnego źródła energii. Potencjał ten zwiększa się jeszcze bardziej dzięki posiadaniu samochodu elektrycznego oraz inteligentnej stacji ładowania Fronius Wattpilot.

Fronius Wattpilot to zaawansowana stacja ładowania, która automatycznie przełącza się pomiędzy fazami i reguluje moc z dokładnością do 1 A.

Umożliwia to optymalne wykorzystanie nadwyżek energii z instalacji fotowoltaicznej do ładowania samochodu, w zakresie od 1,38 kW do 22 kW. Jest to najtańsze i najbardziej zrównoważone źródło energii dla Twojego pojazdu.

Fronius Wattpilot dostępny jest w dwóch wersjach:

  • Home – stacja do ładowania w domu, dostępna w klasach mocy 11 kW i 22 kW. Wystarczy podłączyć i ładować.
  • Go – mobilne rozwiązanie w podróży, dostępne w klasach mocy 11 kW i 22 kW. Ładuj łatwo w każdym miejscu.

Obie wersje oferują zrównoważone ładowanie energią z instalacji fotowoltaicznej lub zieloną energią elektryczną z sieci, co pomaga spowolnić niekorzystne zmiany klimatu.

Fronius Wattpilot - stacja ładowania samochodu elektrycznego.

Dwa elastyczne tryby ładowania

Fronius Wattpilot oferuje dwa tryby ładowania, które można dostosować do swoich potrzeb bezpośrednio na urządzeniu lub za pomocą aplikacji Fronius Solar.wattpilot:

  • Tryb Eco – idealny dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Gwarantuje ładowanie samochodu najtańszą dostępną energią, korzystając z nadwyżek produkcji PV lub z prądu sieciowego dostępnego w określonych taryfach.
  • Tryb Next Trip – doskonały dla osób planujących kolejne podróże. Fronius Wattpilot w trybie Next Trip naładuje samochód na określoną ilość kilometrów w wyznaczonym czasie, wykorzystując nadwyżki produkcji PV lub prąd sieciowy w optymalnej taryfie.

Optymalne rozdzielanie prądu

Funkcja Dynamic Load Balancing pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej energii w domu, w tym nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej oraz prądu z sieci. Dzięki zainstalowanym ładowarkom, można ładować samochody elektryczne równocześnie, optymalizując przy tym zużycie energii.

Energia może być dynamicznie rozdzielana między trzy ładowane pojazdy i odpowiednio zarządzana.

Zaletą jest uwzględnienie mocy instalacji PV oraz zużycia energii w domu, co pozwala na unikanie wysokich kosztów przyłącza i skutecznie zapobiega przeciążeniom domowej instalacji elektrycznej.

Najlepsze jest to, że dzięki funkcji Dynamic Load Balancing można ustalać priorytety, aby osiągnąć jeszcze wyższą moc ładowania.

Źródło i zdjęcia: Fronius Polska Sp. z o. o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT