Czym jest gniazdko hermetyczne?

Bezpieczeństwo Twojej rodziny, pracowników lub klientów Twojego zakładu jest niezaprzeczalnie najważniejsze. Dlatego w pomieszczeniach narażonych na wilgoć lub na kontakt z wodą, czyli w łazienkach, kuchniach, pralniach i miejscach podpiwniczonych stosuje się od wielu lat gniazdka hermetyczne, zwane również gniazdkami bryzgoszczelnymi.

Czym jest gniazdko hermetyczne?

Charakterystyczną cechą gniazdka hermetycznego jest zintegrowana z gniazdkiem klapka zabezpieczająca. Blokuje ona skutecznie napływ intensywnej wilgoci lub kropli wody bezpośrednio do kontaktu elektrycznego. Gniazdka hermetyczne są również stosowane w szkołach i przedszkolach, ponieważ utrudniają one bezpośredni dostęp dzieci do kontaktu i niwelują ryzyko porażenia prądem elektrycznym.

Jakie są cechy dobrego gniazdka hermetycznego?

Oprócz wspomnianej już klapki zabezpieczającej, gniazdka hermetyczne powinny być wyposażone dodatkowo w wysokiej jakości uszczelkę. W razie zalania pomieszczenia uszczelka zapobiegnie ryzyku spięcia elektrycznego, izolując gniazdko od większej ilości wody. Uszczelka powinna być wykonana z dobrej jakości tworzywa, dzięki któremu będzie bezpiecznie służyć przez wiele lat.

Na koniec nie zapominajmy o walorach estetycznych. Gniazdka bryzgoszczelne są obecnie dostępne w różnych kolorach i modelach, więc mogą pasować do większości wnętrz, bez względu na styl pomieszczenia.

Gniazdka hermetyczne

Jakie gniazdka wybrać? Na-, czy podtynkowe?

Gniazdka hermetyczne natynkowe – są to gniazdka, których puszkę instaluje się bezpośrednio na powierzchni ściennej bez konieczności prowadzenia przewodów elektrycznych w ścianie. Gniazdka takie używane były dotychczas głównie w garażach, piwnicach i magazynach. Ostatnio jednak, wraz z nadejściem mody na styl industrialny, gniazdka te stały się popularne wśród projektantów wnętrz i coraz częściej widać je w nowoczesnych aranżacjach.

Gniazdka hermetyczne podtynkowe są gniazdkami, które instaluje się w ścianie. Ich przewody instalacyjne są całkowicie ukryte. Gniazdka te najczęściej wykorzystuje się w mieszkaniach i domach oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na dyskretnym wyglądzie kontaktów.

Gniazdka hermetyczne OSPEL

Firma Ospel produkuje gniazdka bryzgoszczelne od wielu lat. W produkcji stosujemy najnowsze technologie, wysokiej jakości materiały i dbamy o estetykę naszych gniazdek. W seriach OSPEL przygotowaliśmy gniazdka bryzgoszczelne w gamie modnych kolorów dla każdego typu i stylu pomieszczenia. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo. Klapki i uszczelki naszych gniazdek wykonane są z solidnych i przede wszystkim trwałych tworzyw. Co więcej, nasze gniazdka produkowane są w całości w Polsce. Jesteśmy pewni, że klienci docenią ich jakość i wykonanie.

źródło i zdjęcia: Ospel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT