Röben szkoli dekarzy

Późna jesień i zima to dla dekarzy czas na podnoszenie kwalifikacji. Dlatego też firma Röben przygotowała dwa spotkania szkoleniowe dla dekarzy, które miały miejsce w Żarach, oraz uczestniczyła w IV Ogólnopolskim Salonie Dekarskim w Łodzi.

Röben szkoli dekarzy

Ciepłe miesiące to dla dekarzy czas wzmożonej pracy przy konstrukcji i serwisowaniu dachów, zaś późna jesień i zima przeznaczone są na szkolenia i spotkania fachowców. Dlatego producenci pokryć dachowych, starając się wyjść naprzeciw potrzebom klientów, przygotowują dla dekarzy w sezonie jesienno-zimowym zjazdy tematyczne.

Organizatorem tego typu spotkań była m.in. firma Röben, która przeprowadziła cykl dwóch szkoleń dekarskich w Żarach. Ponadto producent ceramiki budowlanej uczestniczył również w czwartej edycji łódzkiego Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego, w czasie którego firmy wykonawcze miały okazję do wymiany doświadczeń z ekspertami firmy Röben.

Szkolenia są istotnym elementem wykonywania każdego zawodu. Dzięki nim pracownik staje się fachowcem; zyskuje dostęp do nowych rozwiązań, a także utrzymuje kontakt z innymi przedstawicielami tej samej branży.

Firma Röben poprowadziła w 2011 r. cztery szkolenia dla dekarzy. W czasie sesji jesiennej, w dniach 25-26 października i 14-15 listopada 2011 r. w szkoleniach uczestniczyło niemal trzydziestu wykonawców. Ponieważ wykazali oni zainteresowanie tematem trudnych obszarów dachowych, poruszono przede wszystkim ważne kwestie okapu, obróbki komina i różnych rozwiązań na kosz, a także konstrukcji wolego oka.

Akademia Sztuki Dekarskiej zorganizowała zajęcia dla uczestników zjazdów tak, aby mogli oni sprawdzić w praktyce świeżo przyswojoną wiedzę. Był to również czas na wymianę doświadczeń między fachowcami z różnych stron Polski.

Zorganizowany już po raz czwarty w Łodzi, Ogólnopolski Salon Dekarski jest ważnym spotkaniem branżowym. Gromadzi on wielu specjalistów, którzy uczestniczą w prelekcjach i warsztatach. Tegoroczna impreza, w której wzięło udział 1200 uczestników, zgromadziła 58 wystawców.

Firma Röben po raz pierwszy pokazała nową dachówkę Piemont. Radosław Skoczeń, kierownik regionu w firmie Röben podkreślił, iż "zyskując na popularności, Salon Dekarski przyczynia się do wzrostu rangi zawodów takich, jak dekarz i cieśla, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji: "budujemy prestiż zawodu dekarza". Robi wrażenie przede wszystkim fakt, że jest to rzeczywiście spotkanie stricte branżowe, przyciągające bardzo wielu wykonawców z całej Polski". Podczas zjazdu odbyły się również pokazy szkoleniowe, prezentujące poszczególne elementy wykonania dachu.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładka firmy Röben, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Röben

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT