Nowości Roben na targach Budma

Tegoroczne jubileuszowe Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2011 przyniosą pięć nowości produktowych firmy Röben Polska. Pierwszą i najważniejszą premierą jest zupełnie nowy rodzaj dachówki.

Nowości Roben na targach Budma

Do trzech oferowanych przez Röbena modeli (Fleming, MONZAplus i Bornholm) dołączy w tym roku dachówka ceramiczna PIEMONT. Wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że jest przesuwna. Średni rozstaw łat dla niej to ok. 38 cm, przy czym tolerancja wynosi ±15 mm, dzięki specjalnie zaprojektowanym zamkom. Ułatwia to poprawne ułożenie całej połaci. Nowe zamki gwarantują także wyjątkową szczelność. Dachówką PIEMONT można więc kryć nawet dachy o tak małych kątach nachylenia jak 16° (przy zastosowaniu standardowych zabezpieczeń pod dachówką).

Drugą dachową nowością jest dachówka solarna, zaprojektowana z myślą o inwestorach zainteresowanych innowacjami ekologicznymi. Wykorzystywana jest głównie do przeprowadzania przez dach przyłączy do kolektorów słonecznych. Przez jedną dachówkę prowadzi się wyłącznie jeden element przyłączeniowy. Otwór wlotowy węża ma średnicę 65 mm. W nim umieszczony jest pierścień uszczelniający z tworzywa piankowego, który dopasowuje się do różnych kształtów przyłączy. Wymiary i waga dachówki solarnej odpowiadają parametrom standardowych dachówek Röben.

Na rynek wprowadzone zostaną także wyjątkowe cegły ręcznie formowane. Każda pojedyncza cegła wśród trzech nowych rodzin klinkieru jest niepowtarzalna. Efekt ten został osiągnięty dzięki nieregularnej formie (stąd określenie: ręcznie formowana), zastosowaniu kilku kolorów tworzących unikalne cieniowanie na powierzchni oraz oryginalnej, zróżnicowanej strukturze lica, która w zależności od rodzaju cegły obejmuje wgłębienia, wypukłości oraz piaskowanie.

Robocze określenia cegieł to HF 1, HF 2 i HF 3. Jedną z atrakcji na stoisku firmy będzie możliwość zaproponowania dla nich nazw. Najciekawsze pomysły mają szansę stać się katalogową nazwą klinkieru ceramicznego marki Röben.

źródło i zdjęcie: roben.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT