Röben rozpoczął nowy cykl szkoleń

W dniach 10-11.09 br. odbyło się kolejne szkolenie dla dekarzy zorganizowane przez firmę Röben.

Röben rozpoczął nowy cykl szkoleń

W czasie szkolenia dla dekarzy w Żarach instruktorami byli Jerzy Ptak oraz Mieczysław Kuryłowicz - mistrzowie z Akademii Sztuki Dekarskiej. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu dekarzy z całej Polski. Szkolenie składało się z dwóch modułów. Podczas części teoretycznej omówione zostały różnorodne narzędzia wykorzystywane przez dekarzy oraz wybrane kwestie dotyczące pracy na dachu.

Następnie uczestnicy przystąpili do części praktycznej, w czasie której pod okiem Jerzego Ptaka, wiceprezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Blacharzy i Cieśli, wykonali miękką obróbkę komina, kosz dachowy oraz wole oko. Ostatnie z ćwiczeń spotkało się z największym zainteresowaniem ze względu na dużą złożoność zadania.

Uczestnicy szkolenia w Żarach

Przy wszystkich pracach zwracano uwagę na cięcie dachówek poza dachem oraz na dokładne i czyste wykańczanie wszystkich elementów. Jak zdradzili uczestnikom szkolenia mistrzowie sztuki dekarskiej, ocena pracy dekarza to w 51% poprawność techniczna, a w 49% estetyka!

Szkolenie dekarzy w Żarach było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności potrzebnych dekarzowi, ale także do wymiany doświadczeń z pracy na dachu z innymi uczestnikami szkolenia.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w następnym szkoleniu, które planowane jest na koniec października 2010, organizatorzy zachęcają do wypełnienia ankiety.

Źródło: roben.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT