Firma Röben wśród ekspertów Akademii Dachy i Fasady 2011

W gdańskiej konferencji wzięli udział projektanci i architekci z regionu pomorskiego. Kolejne spotkanie z cyklu "Akademia Dachy i Fasady 2011 - myślimy ekologicznie" odbędzie się 9 czerwca br. w Białymstoku. Na jesieni zaplanowane są także konferencje w Katowicach oraz Warszawie.

Firma Röben wśród ekspertów Akademii Dachy i Fasady 2011

14 kwietnia br. w Gdańsku odbyła się pierwsza konferencja z cyklu "Myślimy ekologicznie". Jednym z tematów były właściwości dachówek ceramicznych i cegieł klinkierowych, omawiane przez eksperta z firmy Röben.

Podczas spotkania organizowanego przez Info-Inwest, przeprowadzono szereg warsztatów i prelekcji. Uczestnicy mogli skorzystać z porad i konsultacji na stanowiskach sponsorów, a także obejrzeć próbki ich produktów. Dyskusje w tegorocznej edycji "Akademii Dachy i Fasady" były podzielone na dwa bloki tematyczne - związane z dachem oraz elewacją. W pierwszym z nich dużo uwagi poświęcono problematyce odśnieżania dachów oraz zjawisku dyfuzji i powstawania skropliny pod pokryciami dachowymi.

Na spotkaniu dyskutowano także o właściwościach materiałów pokryciowych w zakresie izolacji akustyczną i cieplnej oraz o roli wentylacji dachu. Jedną z prelekcji na ten temat poprowadził Wiesław Czajkowski, kierownik regionu z firmy Röben. Druga część panelu obejmowała zagadnienia dotyczące elewacji.

Uczestnicy mieli okazję poznać nowe trendy w budowaniu fasad. Prowadzący skupili się głównie na tematyce właściwej izolacji ścian budynków, w tym zachowaniu jak najlepszych właściwości izolacyjnych, w zgodzie z ekologią.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Röben, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: roben.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT