Jak uzyskać dopłatę do wymiany dachu z azbestem?

Nie każdy właściciel budynku pokrytego eternitem może sobie pozwolić na wymianę dachu z własnych środków. Wymiana pokrycia zawierającego azbest jest skomplikowana i kosztowna. Czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania takiej inwestycji?

Jak uzyskać dopłatę do wymiany dachu z azbestem?

Kto może ubiegać się o dopłatę?

Program dopłat do wymiany dachu z azbestem jest przeznaczony głównie dla rolników, ponieważ to właśnie w gospodarstwach rolnych można znaleźć wiele budynków z nieodpowiednim pokryciem dachowym.

Pomoc jest przeznaczona dla osób mieszkających w różnych częściach Polski, a dopłata jest finansowana przez państwo.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dopłatę?

Przede wszystkim należy posiadać budynek, w którym znajduje się dach z pokryciem azbestowym. Właściciel takiego obiektu musi również być osobą fizyczną, a nie przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą.

W celu uzyskania dopłaty należy zgłosić się do Urzędu Gminy w swoim miejscu zamieszkania. Wniosek można złożyć osobiście lub za pomocą poczty. Wraz z nim należy dostarczyć dokumentację potwierdzającą, że dach zawiera azbest (np. badanie laboratoryjne).

Warto też pamiętać, że dopłata jest przyznawana tylko na wymianę dachów wykonanych w całości z azbestu np. na blachodachówkę. Jeśli na dachu znajdują się tylko elementy azbestowe, to właściciel nie ma szansy na uzyskanie dofinansowania.

Jakie kwoty można uzyskać?

Wysokość dopłaty do wymiany dachu z azbestem zależy od wielu czynników i może być bardzo różna.

Przede wszystkim decydują o tym środki, jakie zostały przeznaczone przez państwo na ten cel. Jednak zazwyczaj wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy wymienianego pokrycia.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT