Jak dobrać odpowiedni rozmiar dachówek?

Dobierając rozmiar pokrycia dachowego z blachodachówki ciętej na wymiar, wpływamy na estetykę naszego domu oraz na jego bezpieczeństwo i funkcjonalność. Jak wybrać odpowiedni rozmiar blachodachówek oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar dachówek?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rozmiaru blachodachówek ciętych na wymiar, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą mieć wpływ na końcowy wybór. Są to:

  • nachylenie dachu – im większe nachylenie, tym mniejszy powinien być rozmiar dachówki,
  • powierzchnia dachu – im większa powierzchnia dachu, tym większe mogą być dostępne rozmiary dachówek,
  • klimat – w regionach o burzliwych warunkach pogodowych warto wybrać większy rozmiar dachówki, aby zapobiec jej zerwaniu przy silnym wietrze czy ulewie,
  • styl architektoniczny budynku – dobór odpowiedniego koloru i kształtu dachówki może wpłynąć na estetykę całej nieruchomości.

Jak dobrać rozmiar blachodachówek?

Po uwzględnieniu wymienionych wcześniej czynników należy przejść do wyboru konkretnego rozmiaru blachodachówek. W tym celu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim uwzględnij wymiary dachu, zmierz pokrycie, aby dopasować odpowiedni rozmiar dachówek.

Duże znaczenie ma również kształt dachu, w przypadku skomplikowanych kształtów lepiej postawić na mniejszy rozmiar blachodachówki, aby uniknąć konieczności cięcia jej na kawałki.

Zwróć też uwagę na wagę blachodachówki, większe elementy są cięższe, co może wpłynąć na konstrukcję dachu. Dlatego przed wyborem należy dokładnie sprawdzić, jakie obciążenie jest w stanie udźwignąć konstrukcja.

Nie zapomnij również o certyfikatach jakości, kupując produkty renomowanych marek, zyskujesz pewność, że blachodachówki będą świetnie się sprawdzały przez długi czas.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT