Ile trwa montaż pokrycia z blachy?

Każdy dach ma własną specyfikę, dlatego trudno dokładnie określić czas wykonania pokrycia z blachy. Można natomiast wskazać rodzaje materiałów, które są szybkie w instalacji. Wiadomo też, które blachy wymagają więcej pracy, a w efekcie ich instalacja trwa dłużej. Poznaj przyczyny opóźnień w pracy ekip dekarskich.

Ile trwa montaż pokrycia z blachy?

Co wpływa na tempo instalacji pokryć blaszanych?

Ile dni trwa wykonanie pokrycia dachowego na domu jednorodzinnym? Niekiedy wystarczy dwa dni, lecz zdarza się, że prace trwają dwa tygodnie. Oto lista czynników, które mają istotny wpływ na postępy prac dekarskich:

  • rodzaj pokrycia – najłatwiejsze i najszybsze w układaniu są blachy trapezowe i blachodachówka cięta na miarę, więcej pracy wymagają pokrycia z blachy w arkuszach o niewielkim formacie (blacha na rąbek, blachodachówki modułowe);
  • forma dachu – dachy proste (jednospadowe lub dwuspadowe) wymagają niewielkiej liczby cięć blachy w trakcie krycia, nie mają rynien koszowych, co znacznie przyspiesza prace, natomiast dachy czterospadowe (kopertowe i namiotowe), naczółkowe, mansardowe, a szczególnie dachy wielopołaciowe są znacznie bardziej pracochłonne;
  • elementy przebijające połać dachu – kominy dymowe i wentylacyjne oraz okna dachowe wymagają obróbek blacharskich i uszczelnienia, co wiąże się ze znacznie większą ilością pracy;
  • gotowe obróbki blacharskie – korzystanie z nich ułatwia i przyspiesza pracę dekarzy;
  • kompetencje wykonawców – im większe doświadczenie ekipy dekarskiej, tym szybsza praca;
  • pogoda – kapryśna aura może być przyczyną dużych opóźnień przy kryciu dachów.

Jeżeli potrzebujesz fachowej porady w sprawie wyboru pokrycia z blachy trapezowej, blachodachówki czy blachy na rąbek stojący, eksperci firmy Hanbud są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!

Firma Hanbud jest znanym producentem pokryć dachowych. W swojej ofercie prezentuje blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy trapezowe.

Obecnie Hanbud jest czołowym producentem pokryć dachowych oraz ogrodzeń metalowych w województwie podlaskim. Oferta zawiera nie tylko produkty na dachy ale także ogrodzenia przemysłowe i posesyjne, profile konstrukcyjne Z i C oraz profile do suchej zabudowy.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT