Co położyć na dachu, aby poprawić wygląd budynku?

Nie każdy dach jest w stanie poprawić wygląd budynku. Domom w stylu „kostka polska” z czasów PRL-u dach nie doda uroku, bo jest płaski i niemal niewidoczny. Jeżeli jednak Twój dom ma dach stromy, to umiejętnie dobrane pokrycie może bardzo polepszyć jej walory estetyczne i wartość rynkową. Doradzamy, jak dopasować odpowiednią formę i kolor blachy.

Co położyć na dachu, aby poprawić wygląd budynku?

Dlaczego stary dom warto pokryć blachą?

Poprawianie wyglądu dotyczy głównie domów po dłuższym okresie eksploatacji. Ich dachy nie zawsze mają na tyle mocną więźbę dachową, aby możliwe było położenie ciężkich pokryć, np. dachówki ceramicznej.

Jeżeli nie chcesz ponosić wysokich kosztów wzmacniania konstrukcji dachu, wybierz blachę trapezową, blachodachówkę lub panele na rąbek stojący. To lekkie materiały, które można położyć na większości dachów, bez obawy o ich przeciążenie.

Jakie pokrycie najlepiej podkreśli urodę budynku?

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt harmonii i spójności estetycznej, dopasuj formę i kolor pokrycia do stylu obiektu:

  • renowacja budynków drewnianych – do architektury drewnianej, dworkowej i wiejskiej, doskonale pasuje blachodachówka w odcieniach czerwieni, która jest lżejszą i tańszą alternatywą dla dachówki ceramicznej;
  • modernizacja – w przypadku zmodernizowanych obiektów murowanych świetnie sprawdzi się blacha trapezowa lub blacha na rąbek, w kolorze dobranym kontrastowo lub zharmonizowanym z fasadą.

Pamiętaj, aby nie stosować zbyt intensywnych kolorów na stromych dachach. Ich połacie są dobrze wyeksponowane, co w połączeniu np. z krwistą czerwienią może wywołać efekt przytłoczenia, zdominowania bryły budynku przez dach.

Jeżeli nie masz pewności, jakie pokrycie blaszane wybrać, zapraszamy do kontaktu z firmą Hanbud. Specjaliści pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie, które poprawi walory estetyczne i podniesie wartość Twojej nieruchomości.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT