Blachodachówka z posypką wulkaniczną - trwała i stylowa

Dzięki małej wadze i doskonałemu wyglądowi, blachodachówki z posypką z naturalnego kruszywa Gerard AHI Roofing są cenione przez architektów. Wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu drewnianego, gontu bitumicznego oraz dachówek ceramicznych i betonowych.

Blachodachówka z posypką wulkaniczną - trwała i stylowa

Dachówki Gerard wytworzone są z wyso­kiej jakości blachy stalowej, zabezpieczo­nej antykorozyjnie aktywną cząsteczkowo warstwą alucynku, co daje ok. 2,5‑krotne wydłużenie jej trwałości, w stosunku do tra­dycyjnej ocynkowanej blachy.

Eliminuje to ryzyko zbyt szybkiego starzenia się ma­teriału czy korozji nawet w budynkach po­łożonych w morskim pasie nadbrzeżnym, czyli środowisku zasolonym. Obustronne zabezpieczenie dachówki war­stwą epoksydową daje dodatkowo większą odporność na korozję i uszkodzenia.

W pro­dukcji blachodachówek wykorzystywany jest także lakier akrylowy na bazie żywic, dzięki któremu tworzy się szczelna bariera dla wilgoci oraz uzyskiwany jest grunt dla naturalnego pokrycia z kruszywa skalnego.

Na koniec blachodachówka zabezpieczona jest ponownie lakierem akrylowym z do­mieszką algicydów, co z kolei chroni dach przed porastaniem mchem.

Posypka nadaje naturalny, niepowtarzalny i trwały kolor, chroni również dachówki przed uszkodze­niami.

Właściwości posypki Gerard

Posypka GERARD to jedyne na rynku naturalne kruszy­wo skalne, odporne na działanie czynników atmosferycznych i odbarwienia. Charakteryzuje się skuteczną izolacyjnością akustyczną podczas ulewne­go deszczu oraz termiczną w lecie.

Posypka nadaje naturalny, niepowtarzalny i trwały kolor, chroni również dachówki przed uszkodze­niami i zarysowaniami podczas transportu, montażu czy gradobicia. Posypka z kruszy­wa skalnego o naturalnym kolorze skały to gwarancja nieodbarwianego koloru, za­równo pod wpływem promieniowania UV, jak i opadów atmosferycznych.

Bardzo dużą zaletą posypki jest matowa i porowata struktura, dzięki której dach mniej się nagrzewa. Zimą natomiast unika­my problemu obsuwania się śniegu z dachu w trakcie odwilży.

Kruszywo nie zmniejsza elastyczności dachówki, którą można zagi­nać i formować, w niemalże przy każdej pogodzie, nie martwiąc się o wytrzymałość pokrycia, w tym wystąpienie mikropęknięć.

Małe moduły oraz symetryczność fali da­chówki gwarantują dużą efektywność mate­riałową i zmniejszenie odpadów do poziomu 3%. Ważną zaletą blachodachówek alumi­niowych z posypką jest ich lekkość – 7 kg/m², co sprawia, że dach jest około 6‑krotnie lżejszy od standardowego rozwiązania ceramiczne­go lub cementowego.

Blachodachówka jest też odporna na ogień – w przypadku pożaru pokrycie może zatrzymać rozprzestrzenianie się płomieni, a jego szczelność uniemożliwia wnikanie pożaru do środka budynku.

Kompletny system Gerard

Dachówki można stosować na dachach o minimalnym kącie nachylenia połaci od 13°. Pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole oko nie powodują problemów w ich użyciu. Kolekcja dachówek to siedem róż­nych modeli. Różnią się charakterem, dzięki czemu można dopasować je do różnego typu budynków.

Wszystkie blachodachów­ki stanowią kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, wywietrzniki dachowe oraz inne elementy, niezbędne do stworzenia kompleksowego pokrycia dachu w jednym stylu.

Całość za­bezpieczona jest pełną 50‑letnią gwarancją, która wynika z ponad 60 lat doświadczenia w produkcji.


źródło i zdjęcia: 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT