Płytki dachowe i elewacyjne Cedral

Płytki małoformatowe Cedral to znany od wielu lat materiał, który nieustannie cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Dzięki wyjątkowym właściwościom i estetyce, przyciągają wzrok i pomagają nadać budynkowi wyjątkowy charakter.

Płytki dachowe i elewacyjne Cedral

Płytki dachowe i elewacyjne Cedral dostępne są w kilku rozmiarach, kształtach i szerokiej palecie barw, umożliwiają realizację najbardziej kreatywnych projektów. Materiał sprawdzi się zarówno do pokrycia tradycyjnego dachu, jak i stworzenia nowoczesnej elewacji. Poznaj niezwykłe właściwości płytek Cedral z włókno-cementu.

Włókno-cement - materiał kompozytowy

Pokrycia dachowe z włókno-cementu, z którego wykonane są płytki Cedral, to materiał kompozytowy, powstający z połączenia wyłącznie naturalnych i neutralnych dla zdrowia i środowiska surowców, takich jak piasek, woda, cement, włókna celulozowe i mączka wapienna.

Dzięki znakomitym właściwościom – lekkości, wytrzymałości i trwałości – spełnia wszystkie wymagania konstrukcyjne i designerskie, chroniąc budynki przed każdymi warunkami atmosferycznymi.

Włókno-cement został wynaleziony pod koniec XIX wieku przez Ludwiga Hatscheka. Grupa Etex, do której należy marka Cedral, rozwija i udoskonala proces jego produkcji od ponad 100 lat. Dzięki temu oferowane dziś materiały wyróżniają się najwyższą jakością.

Różne formaty i kształty płytek

Płytki Cedral dostępne są w wielu formatach i kształtach, dzięki czemu nadają się do pokrycia praktycznie każdego typu dachu (minimalny kąt nachylenia połaci dachu wynosi 25 st.). Dwa dostępne rodzaje wykończenia powierzchni płytek pomogą w uzyskaniu pożądanego efektu.

Wybierając płytki o strukturze naturalnego łupka otrzymamy bardziej tradycyjny wygląd, natomiast gładka powierzchnia płytek pomoże podkreślić nowoczesny charakter realizacji.

Włókno-cement - materiał wytrzymały

Wykonane z włókno-cementu płytki są niezwykle wytrzymałe i odporne na najtrudniejsze warunki pogodowe. Płytki mają większą liczbę mocowań w porównaniu z innymi materiałami dachowymi, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają dach i cały budynek.

Są niepalne, co potwierdza doskonała ocena w zakresie reakcji na ogień – A2-s1, d0. Dzięki nim, zapewnisz bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym.

Płytki Cedral łatwe w montażu

Płytki Cedral należą do lekkich pokryć dachowych, niezwykle prostych w montażu. Mogą być stosowane zarówno na lżejszych konstrukcjach dachu, bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień, przez co idealnie sprawdzą się zarówno w nowych budowach jak i w przypadku renowacji obiektów zabytkowych.

Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu i dostępne wzory krycia znajdziesz w instrukcji Cedral, dostępnej do pobrania w wersji elektronicznej.


źródło i zdjęcia: 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT