Trwały i bezpieczny dach solarny MyRoof

Popularność systemów fotowoltaicznych stale rośnie. Dominują instalacje montowane na dachach. Jedną z wad tego rozwiązania jest dodatkowe obciążenie konstrukcji budynku. Problematyczne jest też wykonywanie ewentualnych napraw lub poprawek samego pokrycia. Problemy te rozwiązuje integracja paneli PV z konstrukcją dachu.

Trwały i bezpieczny dach solarny MyRoof

Alternatywa dla dachów tradycyjnych

Nadrzędnym celem w procesie tworzenia dachu solarnego, było połączenie podstawowej funkcji ochronnej dachu z funkcją fotowoltaiczną. Cel ten został osiągnięty.

Dach solarny jest trwały, szczelny i zapewnia komfort cieplny jak klasyczny dach, a ponad to produkuje energię elektryczną, która może być wykorzystana na potrzeby własne gospodarstwa domowego lub odsprzedana operatorowi energetycznemu.

Zintegrowanie wiąże się również z inną istotną korzyścią dla inwestora - dach solarny budowany jest w oparciu o jeden kompleksowy projekt, co eliminuje często dość kłopotliwy problem uzgadniania projektu instalacji z projektem dachu.

Dachy solarne - innowacyjność i nowoczesność

Jako rewolucyjność wobec tradycyjnych systemów fotowoltaicznych, uznać należy fakt, że dachy solarne montowane są przez dekarzy. Z punktu widzenia inwestora jest to o tyle istotne, że zdecydowanie skraca to czas wykonania całego projektu. Wystarczy jedna ekipa dekarska, która zamontuje cały system dachowy podczas jednego wejścia na plac budowy.

Cechą która decyduje o wyższości rozwiązania w postaci dachu solarnego nad tradycyjnymi instalacjami PV, jest jego waga. Dach solarny swoim ciężarem odpowiada dachowi klasycznemu, zatem waży dużo mniej od dachu, który oprócz swojej masy dociążony jest dodatkowo masą instalacji fotowoltaicznej, której waga często wynosi kilkaset kilogramów.

Dach solarny jest bezsprzecznie lżejszy, co pozwala na jego stosowanie nie tylko na dachach nowych budynków, ale również tych modernizowanych, gdzie dach solarny zastępuje dotychczasowe pokrycie.

MyRoof - trwały i bezpieczny dach solarny

Projekt dachów fotowoltaicznych jest dobrze znany na całym świecie. Co raz to nowe firmy starają się opracować rozwiązania spełniające kluczowe wymagania stawiane przez klientów, czyli estetyczność wydajność oraz atrakcyjność cenową.

W grze o idealny dach solarny, postanowił wziąć udział polski producent, firma mdm®NT z Bielska-Białej, która wprowadziła na rynek produkt o nazwie MyRoof.

Projekt MyRoof powstał w oparciu o dobre praktyki dekarskie. Połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku materiałów dachowych firmy mdm®NTz praktyczną wiedzą najlepszych dekarzy, zaowocowało wprowadzeniem na rynek łatwego w montażu, trwałego i estetycznego dachu solarnego.

Na dach solarny MyRoof składają się z dwie części - aktywna i pasywna. Część pasywna to fragment dachu, który może zostać pokryty dowolnym materiałem dachowym, zgodnym z preferencjami klienta.

Mówiąc prościej, jest to klasyczne pokrycie dachowe, które może zostać wykorzystane do tradycyjnego zadaszenia. Natomiast część aktywna, to precyzyjnie zamontowane moduły fotowoltaiczne, produkujące prąd. Każdy moduł monitorowany jest przez optymalizator, pozwalający na zapewnienie pełnej wydajności systemu oraz zwiększający bezpieczeństwo całej instalacji.

Warto również odnotować fakt, że dach solarny MyRoof nie odbiega swą trwałością od tradycyjnych rozwiązań fotowoltaicznych. Zgodnie z informacja producenta, po 20 latach pracy MyRoof ma generować co najmniej 80 procent początkowej mocy.

Dach solarny MyRoof sprzedawany przez sieć ponad 200 zaufanych dystrybutorów z branży dachowej, w tym również przez wybrane hurtownie dachowe 4D Grupa, a montowany przez rzeszę najlepszych dekarzy, od dawna lubiących i umiejących pracować z rozwiązaniami od mdm®NT.


źródło i zdjęcia: 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT