Jak zabrać się za budowę dachu? Oczywiście wszystko zaczyna się już na etapie wyboru projektu domu. To wtedy decydujemy, czy wybieramy dom z dachem dwuspadowym czy może bardziej skomplikowane pokrycie wielopołaciowe.
- Pierwszym etapem realnego stawiania dachu jest wzniesienie więźby dachowej. To podstawa dachu, dlatego powinna być wykonana solidnie i precyzyjnie.
- Następnie przystępujemy do wstępnego krycia gdzie najpierw montujemy membranę paraprzepuszczalną, a następnie przechodzimy do tzw. “łacenia”, czyli przygotowania konstrukcji pod konkretne pokrycie dachowe. Arkusze blachodachówek Budmat są lekkie, więc nie wymagają szczególnie skomplikowanej więźby.
- Do tak powstałego “szkieletu” montuje się rynny, podbitki oraz okna dachowe. Do pokryć możesz dobrać nie tylko dedykowane akcesoria, ale także perfekcyjnie dopasowane rynny i podsufitki wykonane z tego samego materiału.
- Ułożenie pokrycia to najbardziej efektowny etap - w końcu widać realny dach!
- Ostatnim etapem jest ocieplenie dachu i ewentualne wykończenie poddasza.
Opatentowane rozwiązania zastosowane w produktach firmy Budmat znacznie usprawniają pracę dekarzy.
Specjalnie przygotowane otwory i miseczki montażowe ułatwiają montaż, a podtłoczenia wzdłuż przetłoczeń i podwinięcie dolnej krawędzi arkusza zapewniają niezwykłą estetykę połączeń jednocześnie przedłużając żywotność dachu.
Jak widać, choć budowa dachu wydaje się skomplikowana, kiedy rozpiszemy ją na etapy, nie jest aż taka straszna.
W kolejnym artykule z cyklu przygotujemy mini-słownik dekarski, żebyście wiedzieli, jak rozmawiać ze swoimi fachowcami.
źródło i zdjęcia: Budmat
Komentarze