Budowa nowego dachu - na czym polega?

Każdy, kto rozpoczyna budowę domu, czuje się nieco zagubiony w świecie materiałów budowlanych. Trudno się dziwić. Początkowo nazwy takie jak krokiew, murłata czy gąsior brzmią obco. Bez obaw, postaramy się wszystko wyjaśnić.

Budowa nowego dachu - na czym polega?

Jak zabrać się za budowę dachu? Oczywiście wszystko zaczyna się już na etapie wyboru projektu domu. To wtedy decydujemy, czy wybieramy dom z dachem dwuspadowym czy może bardziej skomplikowane pokrycie wielopołaciowe.

  • Pierwszym etapem realnego stawiania dachu jest wzniesienie więźby dachowej. To podstawa dachu, dlatego powinna być wykonana solidnie i precyzyjnie.
  • Następnie przystępujemy do wstępnego krycia gdzie najpierw montujemy membranę paraprzepuszczalną, a następnie przechodzimy do  tzw. “łacenia”, czyli przygotowania konstrukcji pod konkretne pokrycie dachowe. Arkusze blachodachówek Budmat są lekkie, więc nie wymagają szczególnie skomplikowanej więźby.
  • Do tak powstałego “szkieletu” montuje się rynny, podbitki oraz okna dachowe. Do pokryć możesz dobrać nie tylko dedykowane akcesoria, ale także perfekcyjnie dopasowane rynny i podsufitki wykonane z tego samego materiału.
  • Ułożenie pokrycia to najbardziej efektowny etap - w końcu widać realny dach!
  • Ostatnim etapem jest ocieplenie dachu i ewentualne wykończenie poddasza.

Opatentowane rozwiązania zastosowane w produktach firmy Budmat znacznie usprawniają pracę dekarzy.

Specjalnie przygotowane otwory i miseczki montażowe ułatwiają montaż, a podtłoczenia wzdłuż przetłoczeń i podwinięcie dolnej krawędzi arkusza zapewniają niezwykłą estetykę połączeń jednocześnie przedłużając żywotność dachu.

Jak widać, choć budowa dachu wydaje się skomplikowana, kiedy rozpiszemy ją na etapy, nie jest aż taka straszna.

W kolejnym artykule z cyklu przygotujemy mini-słownik dekarski, żebyście wiedzieli, jak rozmawiać ze swoimi fachowcami.


źródło i zdjęcia: Budmat

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT