Łączniki Schöck Isokorb® R do renowacji balkonu

Podczas prac remontowych budynku warto pamiętać o renowacji balkonu. Nieprawidłowa konstrukcja balkonu generuje największe straty cieplne i szkody budowlane. Łączniki Schöck Isokorb® R służą do tworzenia efektywnych połączeń balkon-ściana.

Łączniki Schöck Isokorb® R do renowacji balkonu

Wiele starszych obiektów nie spełnia wymogów zawartych w przepisach, nie gwarantując tym samym należytego komfortu użytkowania.

- Przy prowadzeniu prac remontowych rozważane są zazwyczaj w pierwszej kolejności kwestie energetyczne. I to słusznie, gdyż wiele starszych budynków nie spełnia już wymogów zawartych w przepisach czy też wymagań co do komfortu, jakie dziś mamy wobec nowoczesnego mieszkania.

- Ważne jest jednak, by budynek był remontowany w całości. Jeżeli ktoś na przykład nie uwzględni mostku cieplnego przy balkonie ten nie tylko akceptuje wysokie straty energetyczne, lecz także podejmuje wysokie ryzyko związane z powstaniem możliwych szkód budowlanych - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.

Powstawanie mostków cieplnych

Im lepszą izolację posiada bryła budynku, tym silniejsze oddziaływanie mają mostki cieplne, np. występujące w miejscu łączenia bryły budynku z balkonem. Zostaje zachwiany stan równowagi pomiędzy temperaturą na powierzchni ściany a wilgotnością powietrza w pomieszczaniu.

Efektem jest zwiększone ryzyko wykroplenia pary wodnej i tworzenie się pleśni na ścianach. Pojawiają się także szkody budowlane.

- Inwestycje w remonty energetyczne opłacają się tylko wówczas, gdy są zaplanowane kompleksowo. Gdy podczas takich prac nie uwzględni się balkonów to pozostaje mostek cieplny, a ze względu na jego istnienie należy liczyć się ze znacznymi stratami energii - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.

Łączniki Schöck Isokorb® R dla balkonów

Niezależnie od tego, czy stoimy przed zadaniem polegającym na remoncie istniejącego budynku z balkonem, czy też chcemy zamocować nowy balkon do istniejącego już obiektu: dzięki Schöck Isokorb® R mamy pod ręką w każdym momencie pewne i korzystne cenowo rozwiązanie.

Isokorb® R jako nośny element izolacji cieplnej daje projektantom i architektom nieograniczoną swobodę. Element ten daje możliwość wykonania wspornikowych oraz podpartych konstrukcji balkonowych.

Nośny element izolacji termicznej umożliwia projektantowi w trakcie remontu zachowanie tego samego wysokiego standardu izolacji cieplnej oraz daje mu pewność, że nie dojdzie do powstawania szkód budowlanych.

Sprawdzona technologia Schöck Isokorb® świetnie się sprawdza, zarówno podczas prac remontowych w starych obiektach z balkonami, jak i przy wykonywaniu nowych konstrukcji balkonowych.

Łączniki Schöck Isokorb® R dla balkonów

Schöck Isokorb® R stanowi optymalne rozwiązanie dla obu przypadków. Połączenia balkonów dokonywane przy użyciu elementów Schöck Isokorb® R posiadają certyfikat Instytutu Passivhaus.

Jak dobrać odpowiedni łącznik Isokorb®? Warto skorzystać z pomocy nowego oprogramowania do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych przy użyciu łączników Isokorb®, które pomoże w optymalnym dobraniu elementu.

Następnie, w przypadku remontu, należy odciąć istniejący balkon. Elementy termoizolacyjne Isokorb® są proste w montażu. Wystarczy nawiercić otwory i umieścić je we właściwych miejscach. Na koniec pozostaje tylko dołączenie nowego balkonu.

Ciągłość izolacji termicznej dzięki Schöck Isokorb® R

Bardzo często, kupując mieszkanie, zwracamy uwagę na to, jaki ma ono balkon. Jego wielkość i lokalizacja potrafią wpłynąć na koszt inwestycji.

- Każde mieszkanie zyskuje na wartości dzięki balkonowi, a nowo dobudowany balkon nie musi sprawiać wrażenia jakby był ciałem obcym. Jako projektant czy architekt mamy pełne pole do popisu przy optymalnym rozdzielaniu termicznym elementów budowlanych.

- Praktyczne rozwiązanie z Schöck Isokorb® wymaga jedynie niewielkiego nakładu prac budowlanych. Balkon jest przytwierdzany od zewnątrz. Dzięki temu można mieszkać w mieszkaniu, gdy prowadzone są prace remontowe, a posadzki nie ulegną zniszczeniu - dodaje ekspert firmy Schöck.

Łącznik Isokorb® R firmy Schöck wspomaga budownictwo pasywne dzięki zapewnieniu ciągłości izolacji termicznej oraz zmniejszeniu grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać.

Połączenia balkonów za pomocą elementów Isokorb® R posiadają certyfikat Instytutu Passivhaus oraz aprobatę ITB.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT