Łączniki Schöck Isokorb elementami konstrukcji Sportowa Centrum C w Gdyni

Sportowa Centrum C w Gdyni powstało z myślą o stworzeniu środowiska dla prowadzenia nowoczesnego biznesu. Nowoczesna bryła posiada jasną, obłą elewację, do której mocowania wykorzystano Schöck Isokorb KS.

Łączniki Schöck Isokorb elementami konstrukcji Sportowa Centrum C w Gdyni

Sportowa Centrum C to przedsięwzięcie uzupełniające kompleks biurowy spółki Sportowa Centrum. Inwestycja położona jest wzdłuż ul. Sportowej w Gdyni, będącej w bezpośrednim sąsiedztwie kluczowego obrębu biznesowego miasta, czyli ul. Łużyckiej.

Budowa biurowca rozpoczęła się w kwietniu 2017, a oddany do użytku został w maju 2018 roku.

Budynek składa się z ośmiu kondygnacji, które łącznie oferują ponad 3,5 tysiąca m2 powierzchni przeznaczonej do użytku biurowego oraz handlowo-usługowego.

Oprócz tego, w nowoczesnym obiekcie znajduje się dostęp do 155 miejsc w 2-poziomowej hali parkingowej oraz szereg udogodnień dla rowerzystów.

OPŁACALNA LOKALIZACJA SPORTOWEGO CENTRUM C W GDYNI

Kwestia lokalizacji budynku biurowego stanowi jeden z najbardziej kluczowych aspektów planowania danej inwestycji. Idealnym miejscem dla takich przedsięwzięć stają się więc tereny z dostępem do głównych dróg, bliskością przystanków komunikacji miejskiej oraz obecnością ścieżek rowerowych.

Położenie biurowca Sportowa Centrum C spełnia wszystkie te warunki.

Dzięki lokalizacji zapewniającej dogodny dostęp do środków transportu publicznego, Szybkiej Kolei Miejskiej, oraz Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, przyszli pracownicy biurowca będą mieli możliwość łatwego dojazdu z każdego rejonu Gdyni.

Lokalizacja obiektu wiąże się z również z sąsiedztwem innych budynków biurowych oraz lokali usługowych. Z racji bliskiego położenia biurowca względem ulicy Łużyckiej, będącej centrum biznesowym Gdyni, inwestycja gwarantuje wzrost atrakcyjności miejsca dla inwestorów z sektora usług biznesowych.

Oprócz tego, w okolicy biurowca znajduje się największe w województwie pomorskim centrum handlowe Riviera.

Sportowa Centrum C w Gdyni.

NOWOCZESNY DESIGN PRZY UŻYCIU ŁĄCZNIKÓW ISOKORB SCHÖCK

Znaczącą rolę dla planowania inwestycji z pewnością odgrywa aspekt wyglądu budynku. Mając na uwadze fakt, iż innowacyjny i wyrazisty design przyciąga uwagę klientów i wpływa na ich decyzję o wyborze danej firmy, pracownie architektoniczne prześcigają się w tworzeniu unikalnych projektów elewacji oraz wnętrz budynków biurowych.

O tej zasadzie pamiętali również architekci odpowiedzialni za pomysł wyglądu biurowca Sportowa Centrum C. Dzięki temu, powstający aktualnie obiekt, został zaprojektowany w oparciu o skojarzenia związane z morskim klimatem miasta.

Nowoczesna bryła posiada jasną, obłą elewację, do której mocowania wykorzystano Schöck Isokorb KS, a która kształtem przywodzi na myśl statek wycieczkowy. Ponadto inwestycja idealnie łączy się z powstałą w 2010 roku pierwszą częścią kompleksu biurowego spółki Sportowa Centrum -  budynkiem B, stanowiąc przy tym jednolitą formę budowlaną.

Jest to ciekawe rozwiązanie, które będzie wyraźnym akcentem stylistycznym w miejskiej przestrzeni Gdyni.

Łącznik Isokorb KS.

ŁĄCZNIKI ISOKORB SCHÖCK GWARANCJĄ KOMFORTU UŻYTKOWANIA

W trakcie budowy biurowca Sportowa Centrum C przywiązywano uwagę do każdego szczegółu konstrukcji, zwłaszcza do wykorzystywanych w niej materiałów. Jest to szczególnie ważne w kwestii przestronnego tarasu umiejscowionego na dachu biurowca, który w przyszłości stanie się miejscem pozwalającym pracownikom na odrobinę relaksu i wytchnienia od codziennych trudności pracy.

Aby zapewnić gwarancję komfortu użytkowania obiektu, skupiono się na problemie mostków termicznych, których eliminacja umożliwia odpowiednie zabezpieczenie przed utratą ciepła. Ponadto dostrzeżono również aspekt przerywania ciągłości izolacji termicznej, powodującej powstawanie wilgoci, pleśni oraz grzybów.

W celu ochrony przed tymi komplikacjami, wykorzystano elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb.

Dzięki zastosowaniu Schöck Isokorb KS do mocowania zewnętrznej fasady wraz z pomostami oraz do mocowania konstrukcji wsporczej pod żaluzje na dachu, nie występuje ryzyko pojawienia się skropleń pary wodnej, zagrzybień lub korozji.

Ponadto użycie nośnych elementów izolacji cieplnej Schöck Isokorb typu KST do wykonania zadaszenia nad ostatnią kondygnacją znacząco zredukowało pojawienie się mostków cieplnych w konstrukcji.

Podczas budowy Sportowa Centrum C wykorzystano 460 sztuk łączników KS oraz 32 sztuki typu KST firmy Schöck.

Najnowsza inwestycja spółki Sportowa Centrum to doskonały przykład miejsca odpowiedniego dla prowadzenia biznesu. Dzięki świetnej lokalizacji, ciekawej estetyce i najnowocześniejszym rozwiązaniom zapewniającym pełną wygodę i bezpieczeństwo pracy, Sportowa Centrum C zapewnia pełną satysfakcję i komfort użytkowania lokali.

Łącznik Isokorb KST.

Źródło i fot.: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT