Elementy oddzielenia termicznego Schöck Isokorb® - czy to się opłaca?

Czy warto inwestować w nośne łączniki izolacyjne firmy Schöck do eliminacji mostków cieplnych? Ta decyzja należy do każdej osoby budującej swój dom. Warto jednak przemyśleć tę kwestię, mając na uwadze, że nasz wymarzony dom zwykle budujemy się tylko raz w życiu. Dlatego istotne jest, aby był on trwały i nie wymagał częstych napraw czy remontów. Skuteczne rozwiązanie problemu mostków cieplnych może znacząco przyczynić się do długowieczności i wydajności energetycznej domu.

Elementy oddzielenia termicznego Schöck Isokorb® - czy to się opłaca?

Remonty dla wszystkich są wydarzeniem nerwowym, wprowadzającym chaos w poukładanym codziennym życiu, a szczególnie te nieplanowane. Nie są też obojętne dla domowego budżetu.

Tak więc niewielki wysiłek poświęcony znalezieniu odpowiedniego rozwiązania problemu mostków cieplnych na etapie projektowym uchroni nas od późniejszych nerwów spowodowanych niechcianym remontem.

Zwłaszcza, że w wielu przypadkach remont nie zlikwiduje problemu, a jedynie jego skutki - do następnego remontu.

Nośne łączniki izolacyjne firmy Schöck

Oczywiście nośne łączniki izolacyjne firmy Schöck są elementem dodatkowym w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, jednak w obecnych czasach, gdy cena robocizny ciągle rośnie, przemyślane zastosowanie łączników izolacyjnych nie musi wcale wiązać się ze wzrostem kosztów budowy, a co najważniejsze, stosując łączniki termiczne, nie trzeba już później wykonywać ocieplenia wokół elementów oddzielonych termicznie.

Dodatkowo, w przypadku balkonów, oprócz rezygnacji z izolacji termicznej tradycyjnie klejonej wokół płyty balkonowej, można zrezygnować z wylewki betonowej.

Łączniki firmy Schöck są gotowe do montażu, nie wymagają dokładania dodatkowych elementów a jedynie odpowiedniego wykształtowania zbrojenia w elementach łączonych (np. balkon-strop). Budowa łączników jest przemyślana tak, żeby ich montaż był prosty i szybki.

W związku z powyższym koszt zakupu i montażu łączników równoważony jest przez rezygnację z wykonywania niepotrzebnych warstw (koszt materiałów, robocizna, dłuższy czas użytkowania rusztowania).

Co więcej, ograniczając wpływ mostków cieplnych, zmniejszamy koszty ogrzewania pomieszczeń - nie podgrzewamy już balkonów czy innych elementów zewnętrznych tworzących mostki cieplne - ciepło zostaje w pomieszczeniu dłużej.

Podsmowując, stosując nośne elementy izolacyjne firmy Schöck, mamy następujące korzyści:

  • Minimalizujemy wpływ mostków cieplnych powodowanych przez balkony, attyki, balustrady itp.oszczędzając wydatki poniesione na dogrzewanie pomieszczeń.
  • Likwidujemy efekt zimnej ściany.
  • Zapobiegamy obniżeniu się temperatury na wewnętrznej powierzchni przegród budowlanych powodującej wykraplanie się pary wodnej zawartej w powietrzu.
  • Zapobiegamy powstawaniu zagrzybienia, odpadaniu tynku na powierzchni wewnętrznej przegród budowlanych oraz zawilgoceniu elementów konstrukcyjnych wewnątrz tych przegród.
  • Możemy zmniejszyć ilość robót budowlanych oraz zużytych materiałów, co wraz z racjonalnym zaprojektowaniem elementów już na etapie projektowym, pozwala na zbilansowanie kosztów zastosowania łączników termicznych.
  • Rezygnując z niepotrzebnego już ocieplenia wokół zewnętrznych elementów (i wylewek w przypadku balkonów) możemy uzyskać elementy cienkie i smukłe, co jest efektem oczekiwanym często  przez architektów.


Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT