Jak uzyskać komfort termiczny w domach szkieletowych i modułowych?

Drewniane domy szkieletowe i modułowe cieszą się uznaniem w branży budowlanej nie tylko w Stanach Zjednoczonych i krajach skandynawskich, ale także w Polsce. Nasz krajowy rynek inwestycyjny i wykonawczy szczególnie wysoko ocenia tzw. szkieletówki, głównie ze względu na szybki czas realizacji projektów, szerokie możliwości aranżacyjne wnętrz oraz duże wykorzystanie materiałów ekologicznych w procesie budowy.

Jak uzyskać komfort termiczny w domach szkieletowych i modułowych?

Warto zwrócić uwagę na to, że technologia szkieletu drewnianego, w której głównym materiałem do izolacji termicznej i akustycznej jest wełna mineralna, pozwala budować domy o niskim zapotrzebowaniu na energię - energooszczędne, a nawet pasywne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dokładnie tego sektora branży budowlanej, firma Ursa zdecydowała o wdrożeniu nowego produktu – mat z mineralnej wełny szklanej Ursa Framewool.

Dlaczego warto wybrać wełnę Ursa Framewool?

Kluczowa rola warstwy izolacji cieplnej w konstrukcji ścian domów szkieletowych i modułowych wymaga zastosowania najwyższej klasy materiałów. Najważniejsze, by wybrać wełnę charakteryzującą się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwoli na stworzenie dużego oporu cieplnego.

Rozwiązania takie znajdziemy wśród produktów Ursa. Proponowana szklana wełna mineralna, poza swoimi podstawowymi właściwościami z zakresu izolacji termicznej, ma wiele dodatkowych walorów, m.in.:

 • tłumi niepożądane dźwięki oraz ogranicza tzw. hałas, który w konstrukcji szkieletowej jest szczególnie uciążliwy;
 • charakteryzuje się doskonałymi walorami mechanicznymi;
 • wypełnia całą przestrzeń, nie pozostawia mostków termicznych, nie łamie się i nie kruszy;
 • jest niepalna;
 • ma klasę reakcji na ogień (euroklasa) A1 - kwestia szczególnie istotna w przypadku ochrony konstrukcji drewnianych;
 • jest produktem naturalnym;
 • nie powstaje w wyniku wielokrotnego i skomplikowanego przetwarzania, jej głównym surowcem jest stłuczka szklana;
 • to produkt ekologiczny;
 • transport, składowanie, instalacja, użytkowanie i utylizacja lub ponowne przetworzenie (np. w wyniku modernizacji obiektu) jej zmniejsza obciążenia środowiskowe;
 • jest wyrobem bezpiecznym;
 • to materiał badany i kontrolowalny zarówno przez Ursa, jak i przez niezależne jednostki certyfikujące, posiadające akredytację (certyfikaty ISO, EUCEB, RAL).
Wełna mineralna w rolkach, w tym Ursa Framewool, nie wchłania wilgoci, lecz przepuszcza ją na zewnątrz.

Ocieplenie ścian wełną Ursa Framewool

Wszystkie materiały, a także układ warstw, dobrane są w taki sposób, by budynek mógł oddychać, żeby był trwały i energooszczędny.

W domach szkieletowych wilgoć musi zostać zatrzymana z dala od elementów konstrukcji. Powinno się ją możliwie jak najszybciej odprowadzić na zewnątrz. Odpowiedzią na tę potrzebę jest wełna mineralna w rolkach, jak np. Ursa Framewool. Dlaczego? Ponieważ nie wchłania wilgoci, lecz przepuszcza ją na zewnątrz.


Źródło i zdjęcia: URSA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT