BauderGREEN - rozwiązanie problemu nadmiaru wody deszczowej

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, dach BauderGREEN nie tylko pomaga w zarządzaniu nadmiarem wody deszczowej, ale również przyczynia się do obniżenia temperatury, tworząc zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko.

BauderGREEN - rozwiązanie problemu nadmiaru wody deszczowej

W miastach i na obszarach intensywnie zurbanizowanych borykamy się z dwoma kluczowymi problemami: niespodziewanymi ulewnymi deszczami, które prowadzą do gwałtownego wzrostu poziomu wody, oraz skrajnymi temperaturami, zarówno podczas upałów, jak i okresów suszy.

Gwałtowne opady w środowisku miejskim często przekraczają możliwości absorpcyjne przestarzałych systemów kanalizacyjnych, powodując ich przepełnienie. Dodatkowo, ograniczona zdolność do zatrzymywania wody w glebie sprzyja suszy oraz zmniejsza efektywność parowania, co z kolei prowadzi do powstawania tzw. wysp ciepła w miastach.

Odpowiedzią na te wyzwania są dachy retencyjne. Te intensywnie zazielenione powierzchnie dachów aktywnie absorbuja i magazynują wodę, a następnie stopniowo uwalniają ją z powrotem do środowiska poprzez procesy parowania i wchłaniania kapilarne.

Główne korzyści płynące z wdrożenia dachów retencyjnych to:

  • Zatrzymywanie wody, co przyczynia się do odciążenia systemów kanalizacyjnych.
  • Naturalne odprowadzanie wody deszczowej, wspierające jej cykl w przyrodzie (parowanie).
  • Ograniczenie efektu nagrzewania się miast, co przyczynia się do lepszego klimatu w aglomeracjach.
  • Redukcja powierzchni pokrytych betonem, na rzecz zwiększenia zieleni.

 

Źródło i zdjęcia: Bauder Polska Sp. z o.o. 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT